Novinky na trhu: čajové chutě, fermentovaná granola, tyčinka pro mlsání nebo bylinný ledový čaj

Další várka novinek je tu pro vás! Pojďte se společně osvěžit, doplnit energii anebo se připravit na poslední prázdninové procházky. Právě ty si totiž zaslouží pořádné občerstvení, které si vychutnají dospělí i děti.

Čajové novinky od Sonnentoru

Nabídka čajů značky Sonnentor se od 5. 9. rozroste o dvě novinky z řady Štestí je… Bylinné směsi v bio kvalitě Rodinná pohoda a Tančit v dešti osloví všechny, kteří touží po fyzickém, duševním i duchovním zdraví a pohodě. Co je štěstí? Štestí je pocit, je to vnímání okamžiku, prožitek přinášející osvobození a navozující klid. Prchavá a omamná chvilka ryzí radosti jako tanec mezi kapkami deště, jako chvíle, kdy se sejde celá rodina u nedělního stolu. Šálek čaje z řady Štěstí je… rozlévá po těle teplo, přivolává ztišení a pocit radosti.

Štěstí je… Tančit v dešti

Pestrý mix voňavých bylinek a barevných květů si okamžitě získá vaše sympatie. Lahodná kombinace máty, meduňky, slézu, bedrníku a dalších bylinek je ideální pro chvíle oddechu. S hrnkem čaje Tančit v dešti poznáte osvobozující chuť štěstí.

Štěstí je… Rodinná pohoda

Meduňka, verbena, citronová tráva, ibišek, kousky jablek, tulsi a rakytník se snoubí v jedinečné rozradostňující chuti čajové směsi Rodinná pohoda. Vytvořte si z pití čaje vlastní rituál. Když se sejdou všichni rodinní příslušníci nad konvičkou lahodného čaje, pocity štěstí a radosti na sebe nenechají dlouho čekat. Bylinná směs, která nejlépe chutná v rodinném kruhu.

Fermentovaná granola Probio

Začátek školního roku je stejným fenoménem jako první leden. Také v tento čas přemýšlíme, co udělat jinak, jak žít a jíst zdravěji, a často k tomuto kroku motivujeme celou rodinu. Naštěstí už si zdravé suroviny a potraviny nemusíme vyrábět, neboť na trhu jsou k dispozici v dostatečném množství. Třeba fermentované müsli – granola z produkce společnosti Probio, ideální na zdravé snídaně i svačiny. Základní surovina je v bio kvalitě, tedy bez reziduí pesticidů, hnojiv a herbicidů. Samotná fermentace pak zlepšuje stravitelnost a zvyšuje výživnost, neboť zajistí využití většího množství minerálních látek, vitamínů a vlákniny.

Křupavé műsli – granola jahodová fermentovaná

Více než 12 hodin fermentovaná granola s jahodami a mandlemi. Fermentace dodává jídlu vyšší nutriční hodnotu, zvyšuje se jeho stravitelnost a využití živin. Granola je výborná na snídani i ke svačině, podává se s jogurtem či mlékem. Vhodná je i na posyp dezertů, vč. zmrzliny. A skvělá je i jen tak do práce, na výlety… Jahodová granola má vysoký obsah vlákniny a příznivé množství bílkovin.

Chia Shake Slimbar

Dopřejte svým chuťovým buňkám slast v podobě sladké tyčinky Chia Shake Slimbar s příchutí vanilky a kokosu, která nadchne už při prvním soustu. Oslní intenzivní příchutí vanilky a kokosu i obsahem pravé mléčné čokolády a kakaa nebo křupavých proteinových kuliček, a přitom splní nároky na zdravé mlsání vhodné i při dietách a hlídání štíhlé linie. Chia Shake Slimbar je i přes vyladěnou chuť a složení nízkokalorická a dietní a představuje zdravé mlsání v pravém slova smyslu.

Založena je na MCT kokosovém oleji, který může podporovat spalování tuků, a pravém kakau napomáhajícím při hubnutí a detoxikaci. Její příznivý vliv na zdraví a linii pak ještě podtrhuje výtažek ze zeleného čaje i fakt, že je bez přidaného cukru, slazená jen stévií. Chuť na sladké a pocit hladu navíc zažene díky vysokému podílu vlákniny a bílkovin. Ideální je jako zdravá a vydatná svačinka na výlety a cestování i hektické dny, kdy jsme v pohybu a nemáme čas na kvalitní stravu nebo její přípravu. Vhodná je i pro děti, když je honí mlsná a zasytí a dodá energii rovněž po sportu nebo cvičení. Užívejte si sladkostí bez omezování, navíc s nádechem léta, dálek a exotiky, v tom nejlahodnějším složení.

Bylinné ledové čaje Mixitea

Šplouch, šplouch. To nešplouchá Mixiťákům na maják, to jste zaslechli jejich tekutou novinku. Tenhle nápad jim žbluňkal v hlavách už dlouho, a tak se do něj pustili. Jestli ale chcete v tomhle případě zažít klasické mixiťácké křupání… tak to budete mimo. Bylinné čaje Mixitea totiž nekřupou, ale osvěží, povzbudí a nakopnou vás energií ze 7 druhů bylin.

Dodržení pitného režimu a udržení energie. To není balanc, který by bylo úplně jednoduché udržet. Po 2 obligátních litrech teče voda všem i ušima, z limonád máte zalepenou pusu a slétají se na vás vosy ze širého okolí a po třetím kafi máte zaděláno na bolehlav nebo žaludeční vřed. Ale co kdyby se takhle spojila chuť ledového čaje a účinek energeťáku?

7 statečných

Na starou sestavu Sedmi statečných zapomeňte, tuhle partu tvoří nově maté, guarana, citronová tráva, kozinec, ženšen, maral a mateřídouška. Každá lahvička ukrývá výluh z těchto 7 bylin, které byly pečlivě zpracované a vylouhované opatrně tak, aby neztratily nic ze svých skoro magických účinků. Přírodní síle bez umělých přísad pomohli v Mixitu jen trochou sladkosti, o kterou se postarala špetka třtinového cukru. Chcete tu energii vyčíslit? Jedna lahvička vám vlije do žil 25 mg kofeinu na 100 ml. Na celý jeden Mixitea o 330 ml navíc připadá jen 4,8 % cukru.

A jaký Mixitea je? Příjemně bylinkový, lehce citrusový, rozhodně ne přeslazený. Ideální, když si nechcete huntovat tělo chemickými energeťáky, káva vám nedělá dobře a vaše tělo a ve většině případů i mysl by ocenily povzbuzení. A nejlepší je samozřejmě jak jinak než vychlazený.

Autor článku

Tereza Pánková

Všechny články autora

redaktorka FTV Prima

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů


Přečtěte si také

Recepty