Mixér: čistě veganská zmrzlinárna, nové mléčné produkty nebo rozvoz zdravých jídel

Další várka novinek z Mixéru, které stojí za to pročíst! Najdete v nich veganskou zmrzlinárnu, novou značku mléčných výrobků a dalšího hráče na poli rozvozu jídel.

V pražském Karlíně vznikne první čistě veganská zmrzlinárna

Menší česká rodinná firma s názvem Imaginární zmrzlina se již dva roky věnuje výrobě kvalitní veganské zmrzliny z kešu ořechů a kokosového mléka. Zmrzlina se doposud vyráběla v pronajaté kuchyni a k dostání byla pouze přes e-shop nebo ve vybraných podnicích. Tým Imaginární zmrzliny se ale nyní chce výrobě své veganské zmrzliny začít věnovat naplno a prodávat ji zákazníkům přímo do ruky v kornoutu. K tomu by brzy měla posloužit první česká veganská zmrzlinárna v pražském Karlíně, jejíž vznik lze nyní podpořit na Hithitu.

Složení všech Imaginárních zmrzlin je 100% rostlinné, jednoduché a smysluplné. Základ všech „mléčných“ zmrzlin tvoří vždy kešu ořechy a kokos. Díky tomu má skvělé nutriční hodnoty. Složení dále tvoří kakaové máslo, kokosový olej, přírodní řepný cukr, voda, inulin z agáve a špetka soli. I když je v ní cukru mnohem méně, než je u jiných zmrzlin běžné, je sladká tak akorát díky kokosu, který jí přidává svoji esenci. 80 % surovin, které Imaginární zmrzlina používá, je v BIO kvalitě, což zaručuje, že je zmrzlina oproti klasickým variantám zdravější a vyráběná z opravdu kvalitních a pečlivě vybíraných surovin. Všechny nabízené zmrzliny jsou navíc bez lepku, laktózy a sóji. Jediným možným alergenem jsou tak kešu ořechy.

Zbrusu nové mléčné produkty Miil

Světlo světa spatřila zbrusu nová značka mléčných produktů Miil v nabídce on-line supermarketu Rohlik.cz. Šetří nejen peněženku, ale i planetu. Cílem je totiž 100% neutralizace uhlíkové stopy všech produktů této značky. Nová značka má v nabídce 28 produktů za naprosto parádní ceny. V sortimentu jsou zastoupeny sýry všech provedení – bločky, plátkové, camemberty včetně BIO. Nezapomnělo se ani na jogurty bílé, s příchutí i v BIO variantě a nechybějí tvarohy, tradiční pomazánkové a zakysaná smetana. U mléčných výrobků nemůžeme opomenout samotný zdroj, mléko, k snídani, ke svačině, na vaření. V nabídce je jak varianta polotučného mléka, tak také tzv. selské plnotučné mléko s vyšším obsahem tuku.

Při vzniku nové značky Miil hrála podstatnou roli transparentnost. A protože právě transparentnost a ekologie je něco, na čem v Rohlíku od samého začátku záleží, stanovil se jasný cíl – 100% neutralizace uhlíkové stopy. Rohlík tak spojil síly s organizací CI2, která spočítala výši uhlíkové stopy pro každý jednotlivý produkt značky Miil. Údaj o výši uhlíkové stopy najde zákazník u každého produktu na webu. Ve spolupráci s CI2 bude Rohlík vybírat projekty výsadby, které finančně podpoří.

Dhaba Beas spustila Dhabamarket.cz

Síť vegetariánských restaurací Dhaba Beas spustila novou službu Dhaba Market. Jde o rozvoz zdravých jídel ze svých restaurací, které doplňuje o širokou nabídku ovoce a zeleniny.

Dhaba Beas nabízí to nejlepší ze světových kuchyní ve vegetariánské a veganské úpravě. Zákazníci si mohou vybírat z indické, vietnamské, thajské nebo české kuchyně. „Velmi si zakládáme na zdraví a udržitelném rozvoji, proto již přes 16 let provozujeme vegetariánské a veganské restaurace, kde taková jídla zákazníci najdou. Nyní chceme naše jídlo dostat mezi co nejvíce lidí,” říká Tomáš Dudka, ředitel restaurací Dhaba Beas.

Novou službu rozvozu zdravého jídla, které zákazníci znají z restaurací Dhaba Beas, lze využít v Praze a jejím blízkém okolí. Nákup z Dhaba Marketu je také možné si vyzvednout v jedné ze 14 restaurací společnosti. Hotová jídla jsou čerstvě uvařená nebo vakuovaná s garancí výdrže až tři dny. Využít je proto mohou zákazníci v obědovém čase nebo po individuální domluvě. „Dhaba Market šetří domácnostem čas spojený s vařením, například o víkendech. Zákazníkům přivezeme jídla, která jim vydrží od pátku až do neděle, a to za ceny, při kterých nemá smysl trávit čas v kuchyni,” vysvětluje Tomáš Dudka. K hotovým pokrmům si mohou zákazníci na Dhaba Marketu také vybrat z široké nabídky ovoce a zeleniny přímo od dovozců a pěstitelů.

Autor článku

Tereza Pánková

Všechny články autora

redaktorka FTV Prima

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů


Přečtěte si také

Recepty