Tipy na říjnové gastro akce

Říjnové počasí sice už nebývá nejteplejší, ale pořadatele food festivalů to nijak netrápí. :) Porce horké polévky nebo šálek dobré kávy totiž dokáže vykouzlit úsměv na rtech i v sychravých dnech!

Mistrovství České republiky v míchání tataráku

První říjnový den je plný akcí ve jménu jídla a pití. Těšit se můžete na tradiční vyvrcholení sezony ve Stodole, Angus Tatar Beef, kde se bude konat 6. ročník Mistrovství České republiky v míchání tataráku – v námořnickém stylu. Pořadatelelé slibují návštěvníkům mořskou pannu, Pepka námořníka, skvělou porotu z řad kuchařských celebrit, gastronomické lahůdky, námořnické zmrzliny a mnoho dalšího. Nezapomeňte 1. října!

Angusfarm Soběsuky; Soběsuky 9, Nepomuk

Pivovary otevřené pro veřejnost

Kozel – Noční atmosféru Velkých Popovic si můžete užít během Noci otevřených pivovarů, které se pivovar ve Velkých Popovicích zúčastní již podruhé. Speciální noční prohlídky se budou konat 1. října od 18:00, 19:00, 20:00 a 21:00. Seznámíte se během nich s více než 140letou historií pivovaru, poctivou prací místních pivovarníků, tradičními postupy vaření velkopopovického piva, se zakladatelskou rodinou Ringhofferů, která rozvíjela celý kraj, ale také s maskotem pivovaru – kozlem Oldou. Ani tato návštěva se samozřejmě neobejde bez pivní degustace. V pivovarských sklepích se můžete těšit na čerstvého nefiltrovaného Kozla.

Primátor – Stejně tak můžete v sobotu 1. října zavítat do pivovaru Primátor. V rámci projektu Dny českého piva zde bude Den a noc otevřeného pivovaru. Po prohlídce nemusíte pospíchat domů, ale můžete navštívit také návštěvnické centrum, kde bude k ochutnání pivo z čerstvě načesaného chmele nebo dalších 15 druhů piv, která v Náchodě vaří.

Velké Popovice; Náchod

Chilli fest

Tentýž den (1. října) můžete zavítat na Smíchovskou náplavku, kde se uskuteční první ročník nejpálivějšího festivalu s názvem Chilli fest. Festival vás zavede do světa více či méně pálivých pokrmů a taky tradičních směsí koření, které se používají v jednotlivých zemích či regionech. Víte, jak chutná koření berber, dukkach, harisa, gomasio, khmeli suneli, garam masala nebo adobo? Ochutnáte pokrmy, kde se tyto směsi po staletí používají. Součástí festivalu bude i trh s pálivými omáčkami, kořením a bylinkami.

Smíchovská náplavka, Hořejší nábřeží 5, Praha 5

Gastro Food Fest na Zahradě Čech

Druhý říjnový víkend (8. a 9. října) se v areálu Zahrady Čech uskuteční již 4. ročník akce Gastro Food Fest. Ani letos nebude festival bez překvapení; Šnečí farma Barkona pro hosty připraví lahodné pokrmy ze šneků, např. šnečí paštiku se šnečím kaviárem. Můžete si vychutnat výtečné delikatesy přímo z rukou mistrů svého oboru a to jak v pavilonech, tak pod širým nebem. Jednotlivé restaurace, bary, vinaři, pivovary či baristé u této příležitosti připraví vybrané speciality zdůrazňující filozofii svého podniku.

areál výstaviště Zahrada Čech; Na Vinici 948/13, Litoměřice

Little Asia Food Festival

Pokud bydlíte v Brně a milujete Asii, zapište si do diáře 22. října. Autentická akce převážně s jídlem a pitím z celé Asie – Little Asia Food Festival – bude probíhat v prostoru Malé Ameriky; nebude chybět doprovodný program, workshopy o vaření a cestovatelských zážitcích.

Malá Amerika; Hybešova 1, Brno

Prague Coffee Festival

Ve dnech 22. a 23. října se uskuteční již pátý ročník oslavy kávy a všeho, co s ní souvisí. Prague Coffee Festival vznikl s myšlenkou podpořit českou kávovou kulturu a umožnit setkání těch, které káva zajímá. Ať již jde o profesionální baristy, kavárníky, ty, kteří s kávou teprve začínají, i ty, kteří se s kávou již seznámili, ale chtějí se o ní dozvídat čím dál tím víc a poznat ji ve všech jejích chutích, vůních a podobách. Návštěvníci se tak mohou těšit na přednášky, degustace vzorků kávy z lokálních i zahraničních pražíren, ukázky pražení, prezentaci kaváren i jednotlivých baristů, workshopy alternativních kávových metod, ale i bohatý kulturní program pro dospělé i pro děti.

Kafkův dům; Nám. Franze Kafky 1, Praha 1

DEPO Street Food Market: První republika

Festival pouličního jídla proběhne 28. října v areálu DEPO2015 a nabídne návštěvníkům lákavé lahůdky z bister a food trucků s rychlým a chutným jídlem. Těšit se můžete nejen na jídla našich prababiček, ale také jídla mezinárodní kuchyně. Navštívit můžete i novou výstavu Má Plast věnovanou umění, designu a inovaci v recyklaci plastu.

prostor Depo2015; Presslova 14; Plzeň

Autor článku

Tereza Pánková

Všechny články autora

redaktorka FTV Prima

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů


Přečtěte si také

Recepty