zpět

Hledáte inspiraci pro každodenní vaření?

Nechte si zasílat newsletter plný sezónních receptů.
Vložením emailu souhlasím s podmínkami pro zasílání novinek.
zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Levandulový chia pudink s borůvkovým smoothie
Autor: Smoothcooking.cz Levandulový chia pudink s borůvkovým smoothie

Levandulový chia pudink s borůvkovým smoothie

Hodnoceno: 1x
Tento recept si připravte nejlépe den předem. Chia se krásně rozleží a ráno budete mít svačinu hotovou. Můžete si ji připravit do skleničky nebo klidně do zavařovačky, kterou lze vzít s sebou do školy či do práce, a máte svačinku plnou energie a živin.
do 30 minut
2 porce

reklama

Suroviny (2 porce)

Borůvkové smoothie:

Postup

  1. Vezměte si dvě skleničky. Do každé dejte 2,5 lžíce chia semínek. Zasypte levandulí a zalijte mlékem. Máte-li radši sladší věci, přidejte lžičku roztátého medu nebo kousek rozmačkaného banánu.
  2. Pořádně promíchejte a dejte do ledničky. Pokud budete mít čas, tak asi za hodinu skleničku opět promíchejte. Chia mají tendenci jít ke dnu a nenasát celou vláhu z mléka. Nechte v lednici přes noc. Ráno by měl být pudink tuhý.
  3. Do mixéru vložte borůvky, zalijte je mlékem a rozmixujte. Mléka dejte opravdu jen trochu, aby se snadněji rozmixovaly borůvky, ale smoothie zůstalo hustší.
  4. Tuto směs nalijte na chia pudink a podávejte.

Levandulový chia pudink s borůvkovým smoothie  Foto:

Levandulový chia pudink s borůvkovým smoothie  Foto:

Levandulový chia pudink s borůvkovým smoothie, foto: Smoothcooking.cz

Smooth cooking aneb vaříme hladce

Smoothcooking.cz Foto:

Ze začátku jsem si založila internetový zápisník, kam jsem zapisovala recepty pro mé přátele. Ale po roce ho začali sledovat i další lidé, tak jsem se rozhodla koupit si doménu a začít opravdu blogovat. Přidala jsem tomu duši a hlavně zapojila i můj osobní život. Do všech receptů přidávám hlavně kus sebe a obrovskou dávku úsměvu a elánu.

Můj blog Smoothcooking.cz je souhrn jednoduchých a rychlých receptů, které zvládne i úplný začátečník. Je proložen složitějšími recepty pro ty, kteří chtějí strávit u plotny i několik hodin. Najdete zde sladké, slané, ale i nápoje a smoothie.

Popisuji tipy, triky, inspiraci na to, jak být lepší kuchařkou či kuchařem, dále doporučené restaurace, ingredience a vybavení a food akce. Snažím se vám být opět o krok blíže, a tak jsem začala točit videorecepty a vlogy z food akcí.

reklama