Martina Čerňanská
,
Petra Novotná

Krevety s pečenou dýní a pórkem

Moje hodnocení
31x

Pro všechny milovníky krevet máme skvělý recept s touto mořskou lahůdkou. Tentokrát ve variantě s dýní a kokosovým mlékem.

4 porce
60 minut

Suroviny

Na krevety

Postup přípravy

  1. Ze všeho nejdřív zapněte troubu ať se rozpálí. Zhruba na 190 stupňů.
  2. Dýni omyjte a nakrájejte na měsíčky, rozložte na plech vyložený pečicím papírem, pokapejte olejem a dejte zhruba na 20 minut do trouby. Můžete ji klidně předvařit. Změkne rychleji a do trouby ji pak dejte jen opéct.
  3. Krevety naložte do rajčatového protlaku s limetkou, červenou paprikou a zázvorem. Můžete přidat i lžíčku grilovacího koření, nechte odležet.
  4. Na pánvi rozehřejte trochu oleje a přidejte lžíci kari pasty. Nechte pěkně rozvonět a zalejte kokosovým mlékem, pak přihoďte pórek, z trouby vyndejte dýni a přidejte do kari omáčky k pórku.
  5. Na druhé pánvi rozpalte olej, přihoďte krevety a restujte z obou stran, trvá to zhruba 3 minutky.
  6. Servírujte – nandejte dýni s pórkem v kari omáčce, přidejte krevety a navrch posypte hromadou koriandru.

Zdroj receptu

Petra Novotná


Přečtěte si také

Recepty

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů