zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Grilování s Albertem 3
Autor: archiv Albert Grilování s Albertem 3

Grilovaná krkovička s bílou BBQ omáčkou

Hodnoceno: 3x
Vepřová krkovice je snad nejoblíbenější kus masa, který se dá hodit na gril. Je totiž za všech okolností šťavnatá a měkká. Vyzkoušejte jako přílohu netradiční světlou grilovací omáčku a grilované kukuřičné klasy a ovace vás neminou!
do 1 hodiny
4 porce

reklama

Postup

  1. Jednu cibuli nakrájejte najemno a česnek rozmělněte. V menší pánvi na másle zlehka opékejte 2 minuty. Podlijte vínem a 3 minuty vařte. Odstavte a po 5 minutách vmíchejte majonézu, najemno pokrájenou petržel, ocet, 1 lžíci hořčice a citronovou šťávu. Přendejte do misky a nechte alespoň 1 hodinu zakryté odležet v lednici.
  2. V další misce promíchejte hořčici, slunečnicový olej, sůl, pepř a chilli vločky. Krkovice pomažte vzniklou marinádou a nechte při pokojové teplotě 20 minut odpočinout.
  3. Cibule rozpulte a kukuřice rozkrájejte na třetiny.
  4. Krkovičky grilujte na přímém silném žáru přiklopené 3 minuty z každé strany. Poté je dejte mimo přímý žár, přidejte k nim cibule s kukuřicí a nechte ještě 5 minut přiklopené dopéct. Maso vyjměte a nechte zakryté 5 minut odpočinout. Cibuli s kukuřicí pokapejte olivovým olejem, osolte, opepřete a dopečte ze všech stran.
  5. Krkovice podávejte s grilovanou zeleninou a BBQ omáčkou.

Chcete další inspiraci pro své grilování? Zkuste také tyto recepty.

Grilovaná krkovička s bílou BBQ omáčkou
Autor: archiv Albert Grilovaná krkovička s bílou BBQ omáčkou

Další inspiraci na pořádnou masovou grilovačku najdete v našem speciálu:

  

Advertisement

reklama