zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Focaccia s olivami
Autor: Chléb v hlavní roli Focaccia s olivami

Focaccia s olivami

Hodnoceno: 12x
Tyto olivové placky focaccia jsou tak dobré, že by se daly jíst jako hlavní chod. Báječné jsou i jako příloha, můžete si je ulamovat třeba k polévce.
do 30 minut
2 placky porce

reklama

Suroviny (2 placky porce)

Postup

  1. V míse smíchejte vlažnou vodu a droždí. Postupně přisypávejte mouku, míchejte, až vznikne hladké těsto. Mísu přikryjte utěrkou a nechte odstát v teple, aby těsto řádně nakynulo.
  2. Z vykynutého těsta vypracujte dva bochánky, ze kterých pak rukou vytvořte dvě silnější placky. Vzniklé placky pokapejte olivovým olejem, rukama do nich vmačkejte olivy a posypte je rozmarýnem.
  3. Chleby dejte na plech vyložený pečicím papírem a pečte 10–12 minut v troubě předehřáté na 220–250 °C. Poté je nechejte vychladnout.

Focaccia s olivami Foto: Chléb v hlavní roli

Focaccia s olivami. Foto: Chléb v hlavní roli

Chléb v hlavní roliChléb v hlavní roli

Tato kuchařka vám dokáže, že i z „obyčejného“ chleba můžete vytvořit nápaditá a chutná jídla, kterými rodinu u večerního stolu ohromíte. „Chleba s něčím k večeři“ je pro mnoho zaměstnaných žen způsob, jak připravit všední večeři pro rodinu rychle a bez velké námahy.

Autorka Milena Volfová poradí, jak upéct chleba, houstičky a další druhy pečiva, ale také ukáže spoustu dalších variací – plněné chleby, chléb nasladko apod. Máte-li křupavý, ještě teplý a voňavý chléb, je snadné proměnit jej v pochoutku, stačí jen pár čerstvých surovin…

A napadlo by vás, že i koupený nebo včera upečený chléb můžete použít jako výchozí surovinu pro přípravu koláčů, cheesecaků a dalších lahůdek?

Knihu vydalo nakladatelství Smart Press.

Recepty na další domácí pečivo:

 

 

reklama

Související témata: focaccia , Malá jídla , Italská kuchyně