Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Tipy na gastro akce v týdnu 17.–23. března

Tipy na gastro akce 17. - 23.3.
Tipy na gastro akce 17. - 23.3. Autor: Thinkstock
Druhá polovina března už je zcela ve znamení jara. Přichází první velikonoční gastro akce, stále ještě můžete zajít i na zabijačku. Také je čas ochutnávat dobrá vína a samozřejmě pivo! A pokud chcete vyzkoušet něco nového, nenechte si ujít ochutnávku hmyzích specialit.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jaro na vsi

21. března – 30. dubna 2014, Polabské národopisné muzeum, Přerov nad Labem, region středočeský

Od poloviny března až do konce dubna si nenechte ujít tradiční jarní výstavu v Polabském národopisném muzeu. Ve všech sedmi chalupách budou znázorněny různé staré zvyky a obyčeje, které po celé jaro provázely život venkovského lidu ve středním Polabí. A jelikož by obrázek nebyl celistvý bez ukázky z gastronomie, těšit se můžete i na zdobení perníčků, velikonoční pečení, různé občerstvení a výrobky ze slaného těsta. Více informací najdete ZDE.

Tipy na gastro akce 17. - 23.3. 5 Foto: Thinkstock

DO ZOBÁKU

Tipy na gastro akce 17. - 23.3. 3 Foto: Thinkstock22. března 2014, divadlo Dobeška, Praha 4, region Praha

Multižánrový festival pro malé a velké

Věděli jste, že mají mravenci sladkou až oříškovou chuť? Že někteří červi chutnají jako smažené brambory a housenky soumračníků jako škvarky? Staňte se součástí exotické kulinářské show a poznejte chuť a vůni netradičních surovin. Kromě vaření z hmyzu se můžete těšit například na cvrčky na másle, dále vás čeká módní přehlídka nebo kapely Vložte kočku či SunflowerCaravan. Více informací najdete ZDE.

Festival vína Jihlava

22. března 2014, Dům kultury, Tolstého 1455/2, Jihlava, region Vysočina

Jedinečná vinařská přehlídka v srdci Vysočiny, kde vás kromě ochutnávek vína z Čech a Moravy čeká i zajímavý kulturní program. Vína, která vás osloví a zaujmou vaše chuťové buňky, budete moci na místě zakoupit. Degustacemi vás provede sommeliér a trochu vzrušení zažijete při otvírání láhve šavlí. Více informací najdete ZDE.

Mezinárodní košt slivovice a pálenek

22. března 2014, Restaurace Atom, Velkomeziříčská 640/45, Třebíč, region Vysočina

Každoroční košt slivovice a pálenek je společenskou akcí, během které odborní porotci porovnávají výsledky jednotlivých přihlášených vzorků v několika kategoriích. Přijďte ochutnávat i vy a najděte svého vítěze. Více informací najdete ZDE.

Tipy na gastro akce 17. - 23.3. 4 Foto: Thinkstock

Vítání jara v Městském Podorlickém pivovaru

Tipy na gastro akce 17. - 23.3. 222. března 2014, Městský Podorlický pivovar, Rychnov nad Kněžnou, region královéhradecký

Přivítejte jaro stylově v areálu Městského Podorlického pivovaru. K pivu samozřejmě nejlépe lahodí něco pořádného k snědku. Chybět proto nebude pravá česká zabijačka i s prodejem všech typických dobrot. Na čepu se objeví stálice Podorlického pivovaru, ale také velikonoční speciály Habrovák a Kvardiana. Z doprovodného programu se můžete těšit na soutěž ve vaření kotlíkového guláše a ti nejmenší na dětský koutek s bohatým programem. Více informací najdete ZDE.

Autor: redakce GASTRONAUT.CZ

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama