reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

Svícen z lastur
Autor: Eva Trávníčková Svícen z lastur

DIY: Svícen z lastur

Vozíte si z dovolené u moře různé mušličky, lastury, vyplavená dřevíčka? Vytvořte si z nich krásnou dekoraci na jídelní stůl a připomeňte si i doma přímořskou atmosféru.
klaram , 06.08.2013

reklama

Tento efektní svícen skvěle ozdobí letní tabuli. Zvlášť pokud servírujete večeři na zahradě a na menu jsou například ryby nebo slávky. Vaši hosté budou takto vyladěnou večeří určitě okouzleni :) Pokud máte mušliček opravdu hodně, ze zbytků proutí vytvořte velký kruh, která obdobně ozdobte lasturami a dovnitř dejte třeba dochucovadla nebo vázu s květinami.

Na výrobu budete potřebovat:

Přírodní lastury a drobné mušličky, případně další přírodniny - vše suché a čisté, aranžérskou hmotu, porcelánový hrnek (ideálně trochu širší či baňatý), tavnou pistoli, proutí z bříze, silnější svíčku, hřebík (asi 6 cm dlouhý), pracovní nůž a nůžky.

Svícen z lastur  Foto: Eva Trávníčková

Nejprve si z proutí připravte jakýsi věneček, proutí zamotejte do kruhu, konce omotejte a protáhněte kolem dokola dovnitř věnečku. Pomocí tavné pistole některé konce po stranách připevněte a celý věneček tak zpevněte. Velikost věnečku vyrobte podle obvodu zvoleného hrnku, vnitřek věnce nechte prázdný podle průměru svíčky.

Svícen z lastur  Foto: Eva Trávníčková

Dovnitř hrnečku vložte aranžérskou hmotu upravenou na velikost hrnku pomocí nože. Hrnek musí být hmotou vyplněn celý tak, aby hmota byla uvnitř uchycena stabilně a pevně. Na vršek hrnku poté připevněte připravený proutěný věneček pomocí tavné pistole. Naneste tavné lepidlo na okraj hrnku, přiložte věneček a jemně přitlačte dokud lepidlo neztuhne.

Svícen z lastur  Foto: Eva Trávníčková

Věneček po obvodu ozdobte lasturami a mušličkami pomocí tavné pistole. Pracujte opatrně, přírodní materiál je křehký a lepidlo velmi horké. Na závěr na spodní stranu svíčku přitavte hřebík, kterým ji pak upevníte do aranžérské hmoty. Použijte opět tavnou pistoli, víc lepidla a nechte důkladně zatuhnout.

Svícen z lastur  Foto: Eva Trávníčková

Svíčku zapíchněte do aranžérské hmoty, případně přidejte pár mušliček, aby se hmota úplně schovala a máte hotovo! Teď už můžete jít vařit ty mušle :)

Svícen z lastur  Foto: Eva Trávníčková

Svícen z lastur , Foto: Eva Trávníčková

Autor: Eva Trávníčková; www.fler.cz/eve; www.fler.cz/eve-chic

reklama

reklama

Přečtěte si také