reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí
Zázraky vína
Autor: Thinkstock Zázraky vína

Co se bude pít na Zázracích vína? Víme to!

Kdo má rád dobré jídlo, kdo má rád dobré víno, ten má rád život. V Novém Strašecí bude v sobotu 30. května odpoledne při Zázracích vína všeho dostatek.

Páni kuchaři Petr Hajný a Zdeněk Jánský už mají jasno, co budou servírovat a svá tajemství odtajnili i vinaři, kteří na premiérové Zázraky vína přivezou svá nejlepší vína.

V Novém Strašecí se představí celkem osm vinařství, čtyři z Čech a stejný počet z Moravy. Nejblíže to má na Zázraky vína Vinařství Kvíc pana Rychtaříka z předměstí Slaného, takže pouhých 15 kilometrů. Vedle zemských vín nabídne pan Rychtařík také pozdní sběry Rulandské bílé, Dornfelder a Zweigeltrebe ročníku 2012 a z ročníku 2009 Rulandské modré. Chystá také dvě mimořádné záležitosti, archivní Zweigeltrebe z roku 2007 a slámový Ryzlink rýnský ročníku 2012. Pro návštěvníky také připravuje vinné mošty z odrůd Dornfelder a Ryzlinku rýnského.

Zázraky vína 2 Foto:

Vinařství Kraus z Mělníka přiveze bílá vína ročníku 2014 od suchého Ryzlinku rýnského až po stejnou odrůdu polosladkou. Chybět nebudou ani Pinot Gris, Tramín nebo rozmarům počasí odolný Hibernal. Červná vína bude reprezentovat Pinot noir 2013. Spokojeni budou i milovníci perlivých vín, pro které je připraveno Kraus Sparkling z odrůd Pinot Blanc a Chardonnay.

Víno Kutná Hora vyrábí svá vína v souladu s biodynamickým zemědělstvím a chutnají báječně. Na Zázracích vína budou mít návštěvníci na výběr bílá, červená i růžová vína. Z bílých pozdních sběrů jmenujme Tramín červený ročník 2013 a Cabernet Blanc ročník 2014. Mimořádné oblibě se těší také kutnohorský Hibernal 2013 a Müller Thurgau 2014. Červená vína reprezentují Cabernet Cortis 2013 a Svatovavřinecké stejného ročníku. Růžová pak Rulandské modré a Jakubské rosé, obě vína ročníku 2014.

Zázraky vína 3 Foto:

Zázraky vína 6 Foto:

Vinařství Sv. Tomáše z Malých Žernosek chystá zajímavou nabídku z viniční tratě Na Dobraji, ze které si každý vybere. Několik kabinetních bílých vín, mezi nimiž má zvláštní postavení Phannschmidt kabinet 2010. Víno je novinkou vinařství pana Zdeňka Vybírala a je pojmenované po původních majitelích historických sklepů, které vinařství v Malých Žernosekách využívá. Samotné víno je vyráběno jako cuvée Pinot Blanc a Pinot Noir klaret. Těšit se můžeme i na Pinot Gris, pozdní sběr 2014 nebo Pinot Noir, výběr z hroznů 2012.

Rodina Kölbelova z Kyjova se zaměřila na mladá vína ročníku 2014, ale dorazí i s jedním mimořádným vínem z roku 2013. Bílá vína z roku 2014 mj. začínají u suchého Veltlínského zeleného přes polosuchý Müller Thurgau až po poloslaný Sauvignon Blanc. Z červených vín je třeba upozornit na Zweigeltrebe 2013, které obdrželo Cenu starosty města Kyjova za nejlépe hodnocené červené víno ročníku 2013.

Zázraky vína 4 Foto:

Zázraky vína 5 Foto:

Rajhradské klášterní si přichystalo pro Zázraky vína dvě řady vín – Classic a Exclusive, a to jak bílá, tak červená vína. V zásadě téměř každé víno se může pyšnit významným oceněním z událostí a soutěží jako Prague Wine Trophy, Festwine, Král vín nebo Wineparade a také z akcí v Londýně nebo ve Vídni. V Novém Strašecí se budou degustovat až na jednu výjimku samé pozdní sběry. Zájem určitě bude o Pinot 333 sur lie 2012, kde 333 znamená 3 odrůdy z rodiny Pinot, 3 viniční tratě a 3 vinohradníky. Dále pak sbírají úspěchy Rulandské šedé 2013, Chardonnay sur lie 2012 nebo Zweigeltrebe 2011, všechno pozdní sběr z kolekce Exclusive.

Adámkovo vinařství přichystalo mj. pozdní sběry z roku 2014 Pálava a Rulandské šedé. Za zmínku určitě stojí také Tramín červený 2011 výběr z bobulí. Vinařství je známé také z televizního seriálu Vinaři a svou speciální řadou se jménem herce Karla Rodena. Právě z této kolekce vín jsou i výběry z hroznů 2011 Rulandské bílé a Modrý portugal. Na Zázraky vína přiveze Adámkovo vinařství také široký sortiment kvalitních sýrů, které jsou vhodným doplňkem k ochutnávání vín.

Poslední vinařství, Arcibiskupské zámecké víno z Kroměříže, ještě ladí poslední detaily a jejich vína tak budou pro všechny vítaným překvapením.

Množství vstupenek na Zázraky vína je z důvodu kapacity náměstí omezeno. Vstupenky jsou k dostání v předprodejích, další informace na webu www.zazrakyvina.cz.

reklama

Přečtěte si také