návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama

5 tipů, kam zajít na mísu horké japonské polévky ramen

Tipy na nudlové polévky
Autor: istockphoto.com Tipy na nudlové polévky
Máme tu podzim, takže chuť na teplou porci polévky se značně stupňuje. Po velkém boomu pho polévek si svou popularitu získávají také japonské polévky – ramen i udon! Sepsali jsme pro vás tipy na pět pražských podniků, kde tyto speciality můžete ochutnat!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kitchen Ramen Bar

Japonská polévka ramen  Foto:

Restauraci zaměřenou vysloveně na ramen najdete v Praze zatím jen jednu. Jmenuje se Kitchen Ramen Bar a nachází se ve spodní části Václavského náměstí. Vybrat si můžete z osmi různých druhů polévek a během oběda mají většinou i jeden na poledním menu. Tím to ale nekončí, vaří zde i další nudlové pokrmy a například i netradiční ramen burger. Za nás doporučujeme vyzkoušet Tokyo Shoyu Ramen!

28. října 9, Praha 1

webové stránky

Yoshihashi

Nedávno jsme zjistili, že oblíbenou nudlovou polévku mají na menu i v japonské restauraci Yoshihashi v centru Prahy. Stálé menu nabízí sice pouze Miso Ramen, ale během oběda se celkový výběr obměňuje – tento týden si můžete například objednat Shoyu Ramen, ale také vývar s Udon nudlemi. A my jsme při naší poslední návštěvě ochutnali voňavý Shio Tonkotsu Ramen s výborným vajíčkem nebo Niku Udon, tedy s hovězím.

Rámová 4, Praha 1

webové stránky

Yamato

Japonská polévka ramen  Foto:

Pokud chodíte do japonské restaurace Yamato šéfkuchaře Marka Hory, určitě se informujte o obědové nabídce. Zde si totiž můžete objednat Ohiru teishoku, které se skládá z japonského hlavního jídla a dalších menších pokrmů. A právě zde čas od času připraví i ramen, který rozhodně musíte ochutnat! Naposledy zde totiž měli Miso Ramen s křehkým masem, kukuřicí a trochou másla – takto ho servírují například na ostrově Hokkaidó. 

U Kanálky 14, Praha 2

webové stránky

Hanil

Restaurace Hanil se specializuje na korejské a japonské pokrmy. Není tedy divu, že kromě všelijakých pikantních a masových jídel nechybí ani nudlové polévky. Ramen tu sice mají jenom jeden, ale kromě toho se můžete zahřát i horkým vývarem s udon nudlemi a krevetami.

Slavíkova 24, Praha 3

webové stránky

Miska Ramen

Naším posledním tipem je Miska Ramen – tento podnik bohužel ještě nemá vlastní ramen bar, ale něco se již rýsuje. Snad nebudeme čekat dlouho, jelikož menší síť bister s touto polévku nám v Praze rozhodně chybí. Nyní ale funguje jako pop-up restaurace na různých food festivalech a jiných akcích, takže sledujte jejich Facebook!

webové stránky

Připravila Tereza Pánková

Související témata: tipy , restaurace , polévky , kam za jídlem , podniky , ramen , nudlové polévky , udon
Reklama