Vietnamský karamelizovaný bůček

Doba přípravy:
Počet porcí: 4
Vietnamský karamelizovaný bůček Foto:
Vietnamský karamelizovaný bůček
Foto: Kublanka.cz

Kolikrát řešit názvy receptů je větší peklo, než je uvařit. Například tento výborný recept na klasické vietnamské jídlo. Našli jsme několik názvů, které odlišují jen drobnosti. Thịt kho tàu? Thit kho tieu? Thịt kho trứng?

Suroviny
vepřový bůček bez kosti (s kůží) 600 g
šalotka 2 ks
voda z mladého kokosu 1 l
rybí omáčka 50 ml
vejce, uvařené natvrdo 4 ks
mletý pepř 1/2 lžičky
paprička bird´s eye chilli 3 ks
Postup
1

Šalotky nasucho opečte na pánvi ze všech stran do světlehnědé barvy. Opečenou šalotku si ponechte na pozdější použití.

2

Ve velké pánvi nechte na mírném ohni zkaramelizovat cukr se 2 lžícemi vody. Jakmile získá karamel zlatohnědou barvu, přidejte kostky bůčku a dřevěnou vařečkou je v karamelu obalte. Vše zalijte kokosovou vodou, přidejte opečené šalotky a přiveďte k varu. Průběžně sbírejte vzniklou pěnu a tuk.

3

Po 30 minutách přidejte rybí omáčku, pepř a natvrdo uvařená vejce. Zakryjte pokličkou a vařte na mírném ohni do změknutí (60–90 minut). Na závěr přidejte bird´s eye chilli a nechte 5 minut provařit. Omáčku neredukujte.

4

Před podáváním můžete posypat nakrájenou natí jarní cibulky. Podávejte s rýží nebo pečivem.

Vietnamský karamelizovaný bůček Foto:

Vietnamský karamelizovaný bůček, foto: Kublanka.cz

Kublanka vaří doma

Kublanka.cz Foto:

Kublanka je zkratka pro manžele Kubu a Blanku. První jídlo, co Blanka Kubovi uvařila, bylo kuře na meruňkách. S díky jí to vrátil a ještě následující měsíc si z ní dělal legraci, jaká je to ale kuchařka. První partnerské jídlo a hned vlastní gól. To vážně nemohl tušit, jaký kulinářský talent právě objevil.

Nicméně dostala ještě šanci, až tak byl zamilován. A najednou se děly věci. Blanka s Kubou jsou již spolu 8 let. Kuře na meruňkách už mu nikdy neuvařila a naopak uvařila cokoliv si přál. A k reklamaci znovu nikdy nedošlo. Teda až na reklamaci jeho hmotnosti. Blanka uvaří všechno a Kuba všechno sní. Kuba je spokojený. Blanka je spokojená.

Jak jim to společné vaření jde je k vidění na www.kublanka.cz

Videa

reklama

reklama