zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Zelené lívance s chia a pohankou
Autor: Cherries On Top Zelené lívance s chia a pohankou

Zelené lívance s chia a pohankou

Hodnoceno: 0x
Připravte se na bombu nabitou vším dobrým! Pohanka, chia, mandlové mléko? Je tam všechno! Možná by se mohlo někomu zdát, že tyhle lívance jsou prostě jenom obarvené na zeleno. Vůbec!
do 1 hodiny
12 ks porcí

Tajnou ingrediencí je v tomhle případě špenát, který pustí tolik barvy, že jsou pak takhle nádherně zelené. Špenát se přitom na chuti nijak zvlášť neprojeví.

reklama

Postup

  1. Mandlové mléko a špenát rozmixujte tyčovým mixérem dohladka tak, že vám vznikne v podstatě zelené mléko. Přidejte banán a cukr a promixujte. V míse smíchejte pohankovou, celozrnnou a hladkou mouku, přidejte lžíci kypřicího prášku a promíchejte. Přisypte k mandlovému mléku, přidejte kokosový olej a vejce, a pořádně promixujte tyčovým mixérem. Nakonec vmíchejte lžící chia semínka.
  2. Na rozpálené pánvi s kokosovým olejem smažte lívance. Otáčejte vždy, až bude celý lívanec pokrytý bublinkami. Podávejte s javorovým sirupem, kokosem a čerstvými borůvkami.

Zelené lívance s chia a pohankou  Foto:

Zelené lívance s chia a pohanko, foto: Cherries On Top

cherries on topTřešinka na dortu...

Bára K. je autorkou relativně mladého blogu CherriesOnTop.blogspot.com. Vášeň pro pečení ji chytla už ve dvanácti letech, kdy se bez bázně vrhla na pečení vánočního cukroví, a o pár let později začala psát svůj první blog.

Nyní se jako osmnáctiletá věnuje pečení na zakázku, fotografování a hudbě, studuje klavír a flétnu na hudebním gymnáziu. Ve volném čase píše recenze jídel z pražských restaurací.

reklama