zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Tipy na gastroakce: pivobraní, jarmark nebo asijské dny
Autor: istockphoto.com Tipy na gastroakce: pivobraní, jarmark nebo asijské dny

Tipy na gastroakce: pivobraní, jarmark nebo asijské dny

Vypadá to, že nás čeká několik hezkých dnů - tak proč si je nezpestřit nějakým festivalem, který je plný jídla? :) Máme pro vás několik tipů na gastroakce!
tereza_pankova , 19.07.2018

reklama

Pivobraní 2018 Náchod

Nenechte si ujít správnou pivní událost letních prázdnin v Náchodě. Vedle hudebního programu a prezentace pivovarů a minipivovarů vás čeká stolní fotbálek v životní velikosti, dále také dobré jídlo a hlavně skvělá atmosféra. Pokud to tedy nemáte do Náchoda nijak daleko, plány na sobotu 21. července jsou už jasné! :)

Masarykovo náměstí, Náchod

Facebook

Svatoanenský jarmark

Ve dnech 21. až 22. července vyroste u žlebského zámku trh s množstvím dobových stánků, u kterých přičinliví trhovci a trhovkyně nabídnou rukodělné výrobky a zajímavosti. Chybět nebudou ani pečené klobásky, sladké dobroty či chlazené pivo, ale i bohatý doprovodný program. V pravidelných intervalech budou vycházet všechny zámecké okruhy. Součástí I. a III. zámeckého okruhu bude oživená zámecká kuchyně, kde vám kuchtičky a kuchaři nabídnou k ochutnání pečené speciality. 

Zámek Žleby; Zámecká 1, Žleby

Facebook 

Nová místa k návštěvě: italské delikatesy nebo pekařina

Nová místa k návštěvě: italské delikatesy nebo pekařina

Asijské dny v Tróji

Přeneste se do koutů Asie a vyzkoušejte tradiční pokrmy. Asijské dny se budou konat 21. a 22. července v rámci víkendového street FOODu v Art&Food ZOOna. Ochutnat můžete Pork bun alias bůčkové nebe, korejský KimBap nebo třeba populární Bun Bo Nam Bo. Výborné limonády a kávu od profesionálního baristy najdete na hlavním baru. Pivovar Dachovar vám nabídne pivní speciál Grenadýr a třeba stánek MatchaTea vás zchladí ledově osvěžujícím čajem z Japonska.

Art&Food ZOOna; U Trojského zámku 1, Praha

Facebook

Flat Food Festival

V neděli 22. července vás zveme na #FlatFoodFest, první ze série #Alltimefestivals. Těšit se můžete na gastronomické speciality, tedy všechno placaté a kulaté, sladké i slané, z domácí i zahraniční produkce. Atmosféru rovněž podpoří DJ Václav Höfler, který zahraje oblíbené summer hity. Můžete se těšit na belgické waffle, rýžové, cuketové a zelné placky nebo třeba venezuelské arepas a další. 

Žluté lázně; Podolské nábřeží 3, Praha

Facebook

Nová místa k návštěvě: pivotéka, bagely nebo české speciality

Nová místa k návštěvě: pivotéka, bagely nebo české speciality

Summer Seafood Sundays

Ani tentokrát nezklameme – na závěr tu opět máme dny plné mořských plodů a fantastických ryb. V neděli 22. července se bude znovu konat akce Summer Seafood Sundays, která na Letné slaví úspěch. Maare, specialista na seafood pro vás připraví kalamáry, chobotnice a krevety na grilu, mušle na víně, saláty z mořských plodů, tataráčky i carpaccio. K tomu si přidáte čerstvý salát nebo „blitvu“ a některou z hlavním pochoutek – mořského vlka, pražmu, tuňáka v sashimi kvalitě, ale i sardinky nebo makrelu. 

Občerstvení na Baště; Letenské sady 1574, Praha

Facebook

Připravila Tereza Pánková

reklama

Související témata: tipy , jídlo , festivaly , gastro akce , food festival

reklama

Přečtěte si také