Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Tipy na gastroakce: pivo, jarmark i jídlo z celého světa

Tipy na gastroakce: pivo, jarmark i jídlo z celého světa
Tipy na gastroakce: pivo, jarmark i jídlo z celého světa Autor: istockphoto.com
Počasí na víkend se tváří všelijak, ale hodování nám to nijak nepřekazí. Jaké máte plány vy? Nalákat vás můžeme na sklenku piva, pokrmy z celého světa nebo další festival ze série BEKO FRESH festivalů! :)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pivo na náplavce

Přes 70 stánků bude na Rašínově nábřeží během šestého ročníku dvoudenního degustačního festivalu Pivo na náplavce. Ten proběhne 15. a 16. června mezi Palackého a železničním mostem na Výtoni. Během všech ročníků se pivo pije výhradně z degustačních sklenic – organizátoři se tak snaží zamezit zbytečnému odpadu v podobě plastových kelímků a navíc pivo ze skla lépe chutná. Klasických půllitrů se návštěvníci festivalu ale nedočkají ani letos, pít se tedy bude maximálně po třetinkách. Novinkou letošního ročníku je možnost degustace i po 0,15 litru. Vedle stánků s pivem bude na místě dalších 20 stánků s gastronomií hodící se právě ke zlatavému moku. Chybět nebudou ani sytější jídla jako například grilovaná nebo jemně uzená kachní prsa, sendvič s grilovaným sýrem, BBQ trhané vepřové a hovězí, kuře pečené v podmáslí nebo burgery s trhaným vepřovým nebo se sýrem halloumi.

Rašínovo nábřeží, Praha

Facebook

Food festival Všechny chutě světa

Již tradičně se 16. června uskuteční na zámku v Dobřichovicích 6. ročník food festivalu Všechny chutě světa. I tento rok bude z čeho vybírat, budete moci ochutnat šťavnatý gruzínský šašlik, bún cha z Vietnamu, bretaňské palačinky, mexické quesadilly, španělskou paellu, japonské sushi, ruské pirohy, americké hamburgery, africkou samosu, malajskou laksu a další. O hudební program se postará skupina Romba hrající balkánskou dechovku a v podobně temperamentním duchu budou následovat kubánské rytmy. Uvidíte tradiční indické tance, skvěle sehrané vystoupení mažoretek, pro nejmenší jsou připravena dvě divadelní vystoupení.

zámek Dobřichovice; Křížovnické náměstí 1, Dobřichovice

Facebook

Novinky na trhu: sirup, chipsy a kečup

Novinky na trhu: sirup, chipsy i poctivý kečup

Gurmánský BEKO FRESH festival míří do Pardubic

Největší český gurmánský festival dobrého jídla a pití Beko Fresh festival, který má již osmiletou tradici, zavítá třetí červnový víkend do východních Čech a představí to nejlepší ze současné gastronomie. Tradiční místo konání, areál dostihového závodiště v Pardubicích, se o víkendu 16. a 17. června stane centrem všech gurmánů a gurmetů. Jak je pro tuto událost zvykem, půjde o velkolepý víkend, doslova nabitý bohatým programem z oblasti vysoké gastronomie, zábavou pro všechny a především všudypřítomnou pohodou. Po celou dobu konání festivalu můžou návštěvníci degustovat menu vybraných top restaurací východočeského regionu a v soutěži si zvolit tu nejlepší z nich. O vítězi pak rozhodnou jak hlasy veřejnosti, tak odborné poroty. Tím ale nabídka jídel nekončí! Netradiční a zážitková gastronomie bude zastoupena restauracemi s nabídkou molekulární mixologie, extrémního cateringu i entomofágie neboli pojídání hmyzu. Na své si přijdou i vyznavači exotické kuchyně, tentokrát z Vietnamu nebo Srí Lanky, a dalších ojedinělých kuchařských konceptů.

areál dostihového závodiště; Pražská 607, Pardubice

Facebook

Tradiční Maloúpský jarmark

V duchu historie, tradic a starých Krkonoš se odehrává tradiční Maloúpský jarmark, který se letos uskuteční 23. června v historickém centru Malé Úpy u kostela sv. Petra a Pavla. Ze stánků vznikne v okolí kostela starokrkonošská „vesnička“ nabízející jarmareční zboží, krkonošské výrobky či předvádějící stará řemesla. „Snažíme se, aby se jednalo o tradiční jarmark, který se tu možná někdy před 100 lety pořádal... Stánkaře pečlivě vybíráme, přednost mají ti, kteří se do kouzelného okolí kostela sv. Petra a Pavla hodí,“ říká o akci starosta Malé Úpy Karel Engliš.

kostel sv. Petra a Pavla, Malá Úpa

Facebook

Novinky na trhu: alkohol, ajvar nebo vejce

Novinky na trhu: alkohol, ajvar nebo vejce

Náplavka letní Street Food 

Přijdte ochutnat pouliční gastronomii z celého světa 23. června. na smíchovskou náplavku. A protože začíná léto, ponese se i dramaturgie festivalu v duchu lehkých jídel, exotického ovoce, představí se vám nejlepší zmrzlináři, budete moci ochutnat šťávu z cukrové třtiny, peruánskou limonádu, osvěžující caipirinhu nebo perlivé prosecco. Nepřijdete ani o klasické street food pokrmy, jako například bún cha z Vietnamu, izraelský falafel, thajský salát som tam, španělskou paellu, venezuelské arepy, korejské kimchi, americké chicken wings, gruzínské chacapuri, rumunské pastrami nebo třeba mexické taco. Letní street food bude v doprovodu kubánských a mexických rytmů.

smíchovská náplavka, Praha

Facebook

Připravila Tereza Pánková

Související témata: gastronomie , food festival , jídlo , akce , festivaly , gastro akce
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama