zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Vaječné hnízda
Autor: Sweet pixel blog Vaječné hnízda

Vaječná hnízda

Hodnoceno: 0x
Tato lahodná vaječná hnízda se hodí jako slavnostní snídaně. Nejsou nijak náročná a výsledný efekt rozhodně stojí za to.
do 30 minut
6 porcí

reklama

Postup

  1. Troubu předehřejte na 180 °C. Listové těsto si rozválejte a nakrájejte na šest stejných čtverců. Těstem vyložte formu na muffiny. Postupně všechno těsto zatěžte – můžete použít suché fazole na pečicím papíře.
  2. Těsto pečte 10 minut, poté sundejte zatížení těsta. Žloutek promíchejte s vejcem a potřete celou plochu těsta, hlavně přečnívající kraje. Pečte asi 5 minut.
  3. Na předpečené těsto dejte šunku, opatrně rozklepněte vejce, osolte a opepřete a posypte sýrem.
  4. Pečte asi 10–15 minut, vejce by mělo zůstat měkké. Posypte pažitkou a podávejte.

Vaječné hnízda Foto: Sweet pixel blog

Vaječné hnízda, Foto: Sweet pixel blog

 

Sweet pixel blogNejen sladké pokušení...

Sweet pixel blog je o propojení dvou mých vášní  jídla a fotografování. Jídlu se intenzivně a bez přestávek věnuji od léta roku 1985. K fotografování jsem se shodou šťastných okolností dostala o 25 let později a tato událost se zcela překvapivě a nečekaně stala významným mezníkem v mém životě.

Důležité jsou ty hodiny a dny, kdy se zavřu do kuchyně a připravuji, krájím, vařím, míchám, ochutnávám, peču, zdobím, upravuji, běhám se stativem v kuchyni, nadávám, clona, čas, krocení světla, odrazy, odlesky a cvak, cvak ... a nakonec, když se všechny pixely poskládají tak, jak jsem od začátku chtěla, a já pojídám výsledný produkt svého snažení, přijde přesvědčení, že takhle vypadá jeden z nejskvělejších koníčků vůbec... :-) Jana Klinkovská

reklama