zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Špagety se sušenými rajčaty, kapary a olivami
Spouštím video za 5s.
Sledujete: Spaghetti con Pomodori Secci, Capari e Olive (Špagety se sušenými rajčaty, kapary a olivami)

Špagety se sušenými rajčaty, kapary a olivami

Hodnoceno: 68x
Za 10 minut s námi zvládnete uvařit báječné teplé jídlo původem z jižní Itálie. Parmezán býval vždy pro hospodyně nákladný, a tak přišly na „chudý parmezán“! V deseti minutách tedy i příjemně ušetříte a na chuti to nebude znát.
4 porce

reklama

Postup

  1. Do hrnce s vařící vodou a mořskou solí ponořte špagety, promíchejte je a nechte vařit, aby byly pěkně al dente – na skus. Na prkénku stiskněte dlaní neoloupaný stroužek česneku, abyste probudili jeho chuť, a pak jej oloupejte. Vhoďte ho na rozpálenou pánvičku s panenským olivovým olejem a orestujte, poté přidejte pokrájená sušená rajčata, olivy a kapary.
  2. Na pánvičku dejte trochu vody ze scezených špaget a vše zalijte bílým vínem. Až se alkohol odpaří, promíchejte restovanou zeleninu s nasekanou petrželkou. Na druhé pánvičce na sucho opražte jemnou strouhanku, nastrouhanou ze zbylého pečiva, které určitě máte doma. Až tento „parmezán chudých“ dostane barvu karamelu, odstavte jej z ohně.
  3. Uvařené špagety smíchejte s restovanou zeleninou a vše důkladně promíchejte, aby se chutě krásně spojily. Porce na talíři servírujte posypané křupavou strouhankou!
Špagety se sušenými rajčaty, kapary a olivami
Autor: S Italem v kuchyni II. Špagety se sušenými rajčaty, kapary a olivami

S Italem v kuchyni II.

S Italem v kuchyni II.

S Italem... v kuchařce! Jedinečné setkání s oblíbeným kuchařem Emanuelem Ridi, které vám přinese jen to dobré na každý den.

Čeká vás přes 70 vybraných italských receptů, doplněných o šťavnaté fotografie jídel a četné snímky z natáčení pro pohodu u vašeho rodinného krbu i plotny.

reklama

Sledujte celou epizodu