návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím

Rajčatový konfit

1 sklenice (450 ml) porce
nad 2 hodiny
Rajčatový konfit
Rajčatový konfit Autor: S vášní pro jídlo
Rajčata v nejlepší sezoně si užijte čerstvá, ale jejich výtečnou chuť si můžete uschovat i na později. Vyzkoušejte báječný recept na rajčatový konfit. Je to něco mezi sušením a vařením, rajčata se totiž nechávají pomalu péct v oleji. Pak jsou vynikající na bruschetty, v toustech nebo do těstovin.
Reklama

Suroviny (1 sklenice (450 ml) porce)

Reklama

Postup

  1. Rajčata překrojte na polovinu a odstraňte z nich semínka s tekutinou.
  2. Půlky rozložte rovnoměrně do velké pánve, přidejte hranou nože rozmáčknutý česnek, snítky tymiánu a vše zalijte olejem.
  3. Pánev na mírném ohni zahřejte, až olej začne jemně bublat a takhle rajčata vařte cca 1,5 hodiny, dokud nezměknou a neopečnou se. Během procesu je několikrát opatrně obraťte a nakonec lehce osolte.
  4. Ještě horká rajčata spolu s česnekem naskládejte do sklenice, zalijte trochou oleje a zavíčkujte. Tak vydrží v lednici asi měsíc, pokud je chcete na později, vyplatí se je sterilovat. Zbylý olej ovoněný bylinkami můžete využít do těstovin nebo na salát.
Reklama

Rajčatový konfit  Foto:

Rajčatový konfit, foto: S vášní pro jídlo

S vášní pro jídlo Foto: S vášní pro jídlo

S vášní pro jídlo je inspirativní foodblog, který píše Kaya Kounová Roubíčková.

Dobré jídlo je její velkou vášní, takže není náhoda, že čas ji přivedl k psaní právě o něm. Velmi ráda připravuje jídla nenáročná, zato s maximálně vyladěnými chutěmi.

Na stránkách blogu svasniprojidlo.cz se s vámi dělí o to nejlepší, co v kuchyni vytvořila. Najdete zde rozmanitou kuchyni z celého světa připravenou se špetkou hravosti a hlavně s vášní!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama