zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Pompézní freak shake s medvídky Haribo
Autor: archiv Haribo Pompézní freak shake s medvídky Haribo

Pompézní freak shake s medvídky Haribo

Hodnoceno: 0x
Prázdniny jsou v plném proudu a s nimi nastal i čas plný zábavy. Připravte vašim nejmenším pořádnou bláznivinu, speciální mléčný koktejl, ve kterém není ničeho příliš. Popusťte uzdu své fantazii a nechte se unášet na sladké vlně. S přípravou vám mohou pomoci i samotné děti, které si mohou drink nazdobit dle vlastních představ.
do 30 minut
1 porce

Freak shake je něco mezi mléčným koktejlem a dezertem. Poprvé spatřil světlo světa v roce 2016 v australské kavárně Patissez ve městě Canbera a odtud se (především díky četným fotografiím na sociálních sítích) začal jako lavina šířit do celého světa.  

Vyzkoušejte tuto „šílenost“ i vy. Děti budou nadšené a pokud tento osvěžující koktejl budete podávat odpoledne, pravděpodobně nebudete muset připravovat večeři. Navrch přidejte také bonbony, skvěle se hodí Haribo Milchbären, které jsou kombinací ovocného želé a pěnové polštářku s mléčnou příchutí.   

Želatinové bonbony Haribo si oblíbily celé generace dětí i dospělých, ale věděli jste, že ikonické bonbony můžete použít i v kuchyni při přípravě různých lahodných dezertů? Inspiraci na další recepty naleznete na www.haribomalycukrar.cz, kde se právě teď můžete zapojit do soutěže pro děti a rodiče. 

Další recepty s Haribo bonbony pro inspiraci najdete v tomto speciálu:

reklama

Postup

  1. Zvlášť rozmixujte jahody s mlékem a banán s mlékem. Šlehačku vyšlehejte do tuha. 
  2. Sklenici zevnitř po stěnách polijte datlovým sirupem. 
  3. Opatrně vlijte oba koktejly a začněte vrstvit šlehačku.
  4. Šlehačku ozdobte čokoládovými kuličkami či dalšími barevnými posypkami a postříkejte barevným sprejem. 
  5. Medvídky Haribo napíchejte na špejli a ponořte do koktejlu či zlehka položte na šlehačku. Nakonec koktejl doplňte veselým brčkem.
Pompézní freak shake s medvídky Haribo
Autor: archiv Haribo Pompézní freak shake s medvídky Haribo

reklama

Související témata: Nápoje