Kitchen Story

Poke bowl s marinovaným lososem

Moje hodnocení
17x

Havajské poke je aktuálně velice oblíbený pokrm. Tato miska plná čerstvých surovin a sushi rýže si vzala inspiraci z japonské kuchyně, která s podobnou kombinací chutí velmi často pracuje. Tak co, je libo poke bowl? :)

4 porce
30 minut
asijská

Suroviny

Chilli majonéza

Postup přípravy

  1. Uvařenou rýži rozdělte do 4 misek.
  2. Čerstvého lososa nakrájejte na kostičky o hraně 1 cm. Ochuťte rýžovým octem a sezamovým olejem a nechte odležet, dokud nepřipravíte zbylé suroviny.
  3. Avokádo, ředkvičky a okurku nakrájejte na plátky.
  4. Mrkev očistěte a nastrouhejte nahrubo. Ochuťte citronovou šťávou a medem.
  5. Do každé misky s rýží přidejte rovnoměrně nakrájeného lososa, zeleninu, wakame salát, kešu ořechy a klíčky.
  6. V malé mističce smíchejte majonézu a chilli omáčku, tu pak lehce přelijte každou misku.

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů

Zdroj receptu

Kitchen Story

Kitchen Story

… aneb manželé v kuchyni!

Mariku a Jiřího Kučovy spojil nejen svazek manželský, ale i společný koníček, láska k jídlu a vaření. Ten postupně přerostl v jeden z mnoha oblíbených blogů s názvem Kitchen Story. A ten postupně přerostl v tak mimořádně úspěšný projekt, že se mu Marika rozhodla věnovat na plný úvazek. A to celé teď přerostlo v první společnou krásně napsanou a s citem nafocenou kuchařku s názvem Manželé kuchyni…

Vzhledem k Jiřího diagnóze Crohnovy nemoci jsou v ní recepty bezlepkové a bez laktózy, ale i ty klasické. „Rozhodně nejsou nijak dietní, ale určitě jsou zdravější, lehčí, ale poctivé a vymýšlené s respektem k tomu, co zrovna roste a dozrává,“ říká o ní manželská dvojice, pro kterou se vaření a předávání kulinárních zkušeností stalo součástí života.


Přečtěte si také

Recepty