zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Penne s kuřetem v krémové omáčce s rajčaty a špenátem
Penne s kuřetem v krémové omáčce s rajčaty a špenátem

Penne s kuřetem v krémové omáčce s rajčaty a špenátem

Hodnoceno: 14x
Receptů na těstoviny není nikdy dost. Tyhle lahodné penne s krémovou česnekovou omáčkou, rajčaty, špenátem a křupavou slaninou aspirují na stálé místo ve vašem jídelníčku. Jsou totiž vysoce návykové a pochutná si na nich celá rodina!
do 1 hodiny
4 porce

reklama

Postup

  1. Ve velké pánvi rozehřejte na větším plameni olivový olej a vložte na něj na velké kusy nakrájené kuřecí maso. Restujte zprudka asi 1 minutu z každé strany, poté snižte plamen, zaprašte mletou paprikou a sušenými bylinkami, přikryjte pokličkou a pár minut duste, až bude maso propečné. Maso vyjměte z pánve a udržujte teplé stranou.
  2. Do stejné pánve přidejte rajčata, špenát, česnek, chilli vločky, třetinu kuřecího masa nakrájeného na malé proužky a polovinu připravené slaniny. Pořádně promíchejte.
  3. Zalijte smetanou a přiveďte k varu. Poté přidejte nastrouhaný parmazán a míchejte než se sýr rozpustí (trvá to 1-2 minuty).  V tu chvíli pánev stáhněte z ohně a omáčku dochuťte solí a dalším chilli, pokud chcete mít jídlo více pikantní.
  4. Mezitím si uvařte těstoviny ve velkém hrnci s osolenou vařicí vodou podle návodu, aby byly al dente. Těstoviny slijte a přidejte do pánve s omáčkou.
  5. Na závěr přidejte zbylou slaninu. Zbylé dvě třetiny kuřete nakrájejte na proužky. Servírujte těstoviny s omáčkou, navrch poklaďte kousky kuřete a zasypte strouhaným parmazánem.

Penne s kuřetem v krémové omáčce s rajčaty a špenátem 2 Foto:

Penne s kuřetem v krémové omáčce s rajčaty a špenátem  Foto:

Penne s kuřetem v krémové omáčce s rajčaty a špenátem, foto: Juliasalbum.com

reklama