zpět

Hledáte inspiraci pro každodenní vaření?

Nechte si zasílat newsletter plný sezónních receptů.
Vložením emailu souhlasím s podmínkami pro zasílání novinek.
zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Odlehčené Míša řezy
Autor: Pradobroty.cz Odlehčené Míša řezy

Odlehčené Míša řezy

Hodnoceno: 147x
Pro některé mohou být klasické Míša řezy příliš hutné a sladké – řešením je tato skvělá odlehčená varianta, kterou doma připravuje Marcela alias Pradobroty! :)
do 1 hodiny
20 porcí

reklama

Suroviny (20 porcí)

Krém:

Postup

  1. Oddělte žloutky od bílků. Z bílků a špetky soli vyšlehejte polotuhý sníh, pak přidejte všechen cukr a vyšlehejte tuhý sníh, který tvoří špičky.
  2. Šlehejte dál a po jednom zašlehávejte všechny žloutky, následně i olej po lžících.
  3. Smíchejte mouku, prášek do pečiva a kakao a zamíchejte do vyšlehané vaječné směsi (lze i na nižší otáčky zašlehat).
  4. Těsto nalijte na hluboký plech vyložený pečicím papírem a vložte do vyhřáté trouby. Pečte asi 10 minut na 200 °C.
  5. Krém: Změklé máslo s moučkovým cukrem vyšlehejte. Následně po lžičkách zašlehejte všechen tvaroh. Hotový krém natřete na vychladlý piškot a dejte ztuhnout do lednice.
  6. Poleva: Máslo rozpusťte v mikrovlnce (případně ve vodní lázni), přidejte nalámanou čokoládu a rozmíchejte v hladkou hmotu.
  7. Přidejte lžíci mléka a míchejte, dokud se všechno mléko nespojí s čokoládou. Následně vmíchejte stejným způsobem i druhou lžíci mléka (poleva pak nebude tolik tuhá a lámavá a půjde lépe krájet). Pokud použijete hořkou čokoládu (nad 50 % kakaa), vmíchejte do směsi jednu lžíci moučkového cukru. Čokoládu na vaření doslazovat nemusíte, tato čokoláda je sladká dost.
  8. Polevu nalijte na tvarohový krém a stejnoměrně rozetřete po celém moučníku. Pracujte rychle, protože poleva tuhne velmi záhy. Nechte ztuhnout v lednici. Moučník podávejte vychlazený.

Odlehčené Míša řezy 2 Foto: Odlehčené Míša řezy; foto: Pradobroty.cz

 

Tvarohový Míša dort bez lepku

Oslaďte si život: Tvarohový Míša dort bez lepku

reklama

Pradobroty
Marcela Prachařová

Lásku k jídlu si hýčkám už od dob, kdy jsem byla malé děvče. Tenkrát mi vařila maminka a školní jídelna. Když jsem vyrostla a osamostatnila se, musela jsem si začít vařit a péct sama. Záhy jsem zjistila, že mě to baví a docela i jde, protože mé výtvory chválí nejen můj muž, ale i kamarádi, známí a kolegové v práci.

V roce 2011 jsem se stala "matkou na mateřské" a abych nebyla intelektuálně nevytížená a z péče o potomstvo se nezbláznila, začala jsem jídlo fotit a založila blog Pradobroty.cz.

Na blogu najdete recepty převážně české a evropské a v 90 % takové, kde náročnost a výsledný efekt stojí v rozumném poměru.

Související témata: dort Míša , tvaroh , řezy , čokoláda , Sladké , Česká kuchyně