zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Mandlová florentýnka s jahodami
Autor: Johana Pošová / Moje sladká kuchařka Mandlová florentýnka s jahodami

Mandlová florentýnka s jahodami

Hodnoceno: 0x
Křupavé placičky s oříšky prý mají původ ve Florencii, odtud název, i když u nás se jim často říkalo „marokánky“. Tahle verze ale tvoří samostatnou kapitolu, kdy se z pouhé placičky stane takřka luxusní dort.
do 1,5 hodiny
1 dort porce

Článek

Jahodový raw cheesecake  Foto:

25 nápadů, jak proměnit sladké jahody v neodolatelné dobroty

Kdo by nemiloval sladké jahody? Každý rok trpělivě čekáme, až se pole začervenají a my si můžeme vychutnat na slunci dozrálé české jahody. Jsou neskutečně lahodné samy o...

reklama

Postup

  1. Troubu předehřejte na 160 °C. Bílky vyšlehejte do polotuha. Zašlehejte k nim citronovou kůru a pak postupně zašlehávejte cukr, až vznike lesklý a tuhý sníh, asi 6 až 7 minut. Zatřete k němu mandle.
  2. Koláčovou formu o průměru 20 cm vytřete olejem a postavte ji na plech vyložený papírem. Těsto přesuňte do formy a povrch uhlaďte. Nechte 10 minut stát, pak dejte do trouby a její dvířka pootevřete – strčte mezi ně vařečku.
  3. Pečte 10 minut, teplotu trouby snižte na 150 °C a dvířka zavřete. Placku pečte do světle zlaté barvy asi 25 minut. Vyjměte ji z formy a nechte zcela vychladnout na mřížce.
  4. Rozpulte po délce asi 8 až 10 jahod a dejte je stranou. Zbylé jahody zbavte stopek a po délce je rozkrájejte na plátky. Promíchejte je s cukrem, kirschem a citronovou šťávou a nechte nejméně 30 minut stát, občas promíchejte.
  5. Džem rozehřejte, aby zřídl, a potřete jím placičku. Okolo okraje rozložte rozpůlené jahody a do středu naaranžujte namacerované plátky. Šťávou, kterou jahody pustily, placičku zakapejte. Podávejte ji ihned. Nebo ji nechte asi 2 hodiny stát, aby do ní šťáva z jahod hezky nasákla.

Mandlová florentýnka s jahodami  Foto: Mandlová florentýnka s jahodami; foto: Johana Pošová / Moje sladká kuchařka

DALŠÍ SLADKÉ RECEPTY NAJDETE V KNIZE MOJE SLADKÁ KUCHAŘKA:

Moje sladká kuchařka

Moje sladká kuchařka pro všechny, kdo milují sladké!

reklama