Kate McMillan / Rychlé večeře pro školáky

Lasagnová polévka s masovými kuličkami, ricottou a bazalkou

Moje hodnocení
6x

Výborná a sytá polévka obsahuje všechny italské chutě, kterými potěšíte nejen děti. Podávejte ji jako hlavní jídlo a udělejte ji do velkého hrnce, u jednoho talíře totiž určitě nezůstane. Příprava je celkem rychlá a rozhodně jednodušší než klasické lasagne.

4 porce
60 minut
italská

Suroviny

Postup přípravy

  1. Předehřejte troubu na 190 °C. Do velkého hrnce nalejte vodu, důkladně ji osolte a přiveďte ji k varu na vysokou teplotu. Do vody dejte špenát a vařte ho zhruba 1 minutu, dokud špenát nezvadne. Děrovanou lžící přendejte špenát do cedníku, nechte ho důkladně okapat a vychladnout na papírových utěrkách.
  2. Opět přiveďte vodu k varu na vysokou teplotu. Dejte do ní fusilli a vařte je podle návodu na obalu. Nechte fusilli důkladně okapat v cedníku, propláchněte studenou vodou a znovu je nechte okapat. Přendejte těstoviny do velké mísy a dejte je stranou.
  3. Zabalte špenát do papírových utěrek a vymačkejte z něj přebytečnou vodu. Nadrobno ho nakrájejte a přendejte ho do mísy. Odstraňte slupku z klobásy. Přidejte maso z klobásy a 2 lžíce parmazánu. Osolte a opepřete. Směs promíchejte rukama. Z klobásové směsi vytvarujte kuličky. Na jednu kuličku je zapotřebí 1 lžička klobásové směsi. Naskládejte kuličky v jedné vrstvě na pečicí plech. Postup opakujte, dokud nezpracujete veškerou klobásovou směs. Pečte 12–15 minut, dokud masové kuličky nebudou propečené.
  4. V pánvi s těžkým dnem ohřejte na střední teplotu olivový olej. Přidejte cibuli a smažte ji zhruba 4 minuty, dokud nezesklovatí. Přidejte česnek a smažte ještě zhruba 1 minutu, dokud česnek nezměkne. Přidejte kuřecí vývar, rajčata se šťávou a rajský protlak. Zvyšte teplotu na střední až vysokou úroveň a směs přiveďte k varu. Pak teplotu zmírněte na nízkou úroveň a pomalu vařte zhruba 15 minut, dokud vývar nezhoustne. Osolte a opepřete podle chuti. Přidejte masové kuličky a těstoviny a vařte zhruba 2 minuty, dokud se všechny přísady neprohřejí. V malé misce smíchejte ricottu, mozzarellu a zbylé 3 lžíce parmazánu. Přidejte bazalku a pepř.
  5. Nandejte polévku naběračkou do mělkých misek nebo hlubokých talířů a navrch dejte vrchovatou lžíci ricottové směsi. Ihned podávejte.

PRIMA TIP: Polévka vydrží v lednici až 2 dny. Ohřejte ji v hrnci na střední teplotu a podle potřeby přidejte vývar. Masové kuličky je možné vytvarovat předem. V lednici vydrží do druhého dne a v mrazáku až 1 měsíc. Když mrazíte masové kuličky, naskládejte je v jedné vrstvě na plech, dejte je nejméně na 2 hodiny do mrazáku a potom je přendejte do uzavíratelného plastového sáčku. Kuličky rozmrazte přes noc v lednici a upečte je podle návodu. Poleva z ricotty vydrží v uzavřené nádobě v lednici až 4 dny.

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů

Zdroj receptu

Kate McMillan / Rychlé večeře pro školáky


Přečtěte si také

Recepty