návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama

Lahodná jahodová zmrzlina ze tří ingrediencí

Hodnoceno: 0x
do 30 minut
Lahodná jahodová zmrzlina ze tří ingrediencí
Autor: archiv blog.KitchenAid.cz Lahodná jahodová zmrzlina ze tří ingrediencí
Nejjednodušší domácí zmrzlinu připravíte jednoduše ze salka a našlehané smetany. Ochucovat se dá tento základ tradičními surovinami jako je ovoce, čokoláda nebo oříšek až po ty exotické jako chilli koření nebo bazalka. Jahodová příchuť je jednou z nejoblíbenějších. Jak na ni?

Suroviny

Postup

  1. Jahody zbavte stopek, nakrájejte na větší kousky, rozmixujte společně se salkem a dejte stranou.
  2. V míse kuchyňského robotu nebo ručně vyšlehejte šlehačku dotuha, kterou následně postupně přimíchejte do jahodové směsi.
  3. Hotovou směs nalijte do (předem vychlazeného) zmrzlinovače. Zmrzlina se během pár minut udělá de facto sama. Pokud chcete tužší konzistenci, nechejte před servírováním chvíli ztuhnout v mrazáku.
  4. Pokud nemáte zmrzlinovač, připravenou směs nalijte do vhodné nádoby a nechte minimálně několik hodin zmrznout v mrazáku.

Lahodná jahodová zmrzlina ze tří ingrediencí  Foto: Lahodná jahodová zmrzlina ze tří ingrediencí , Foto: archiv blog.KitchenAid.cz

Recept připravila „Tina je doma“, zdroj: blog.kitchenaid.cz.