zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Květáková polévka s miso a opečeným tofu
Autor: Marie Bartošová / Nejbarevnější kuchařka Květáková polévka s miso a opečeným tofu

Květáková polévka s miso pastou

Hodnoceno: 2x
Polévka, která ve vás díky miso pastě, sójové omáčce a sezamovému oleji ve spojení s jemnou chutí koření vyvolá myšlenky na Japonsko. Je krémová, lehoučká a v téhle podobě bude pro vás květák určitě příjemným překvapením.
do 1 hodiny
4 porce

reklama

Suroviny (4 porce)

Dochucení:

Postup

  1. Květák rozeberte na růžičky, košťál očistěte a nakrájejte na menší kusy. Pastinák oloupejte a nakrájejte nahrubo a stejně tak pórek a cibuli.
  2. Ve větším hrnci rozehřejte sezamový olej, přidejte připravenou zeleninu (několik růžiček květáku si ponechte na dozdobení) a na mírném plameni opékejte ze všech stran zhruba 10 minut. Pak přidejte česnek, zázvor a koření. Nechte rozvonět a zalijte zhruba 500 ml vody, aby byla zelenina ponořená. Vařte doměkka.
  3. Když je zelenina uvařená, přidejte miso pastu a kokosové mléko. Rozmixujte dohladka a nakonec jen dochuťte citronovou šťávou, medem, sójovou omáčkou a solí.
  4. Servírujte se syrovým květákem nakrájeným na tenké plátky a zakapejte sezamovým olejem.

PRIMA TIPY:

• Při použití celého kardamomu nezapomeňte před mixováním semena z lusku vyndat.

• K téhle polévce skvěle sedne uzené tofu nakrájené na malé kostičky a zprudka opečené ve vyšší vrstvě oleje dokřupava.

• Nejbarevnější květák a spoustu jiné barevné zeleniny seženete v Makru a v sezoně i na farmářských trzích.

Nejbarevnější kuchařka

Nejbarevnější kuchařka Foto:

Kamila KAMU Rundusová

Nejbarevnější kuchařka je určena všem, kteří milují jídlo, život, cestování a hledání nových pestrých chutí a vůní. Všem, kteří rádi objevují barevné světové kultury skrze jídlo, baví je příběhy a nebojí se experimentovat. Je to knížka plná tradičních receptů, které jsem získala při svých cestách od kuchařek, kuchařů a hospodyněk z celého světa a které jsou upraveny tak, aby se daly uvařit v českých podmínkách a přitom neztratily na své chuti. Naopak. Všechna jídla hýří barvami, výraznými chutěmi a láskou. Konečně jsou ta nejoblíbenější jídla nejbarevnějších zemí světa pohromadě v jedné knize a vy je můžete doma bez sebemenšího strachu uvařit. Protože v jednoduchosti je síla a fantazii se meze nekladou.

Objevte to nejlepší z vietnamské, čínské, korejské, japonské, peruánské či mexické kuchyně společně s mými vybranými autorskými recepty a nechte se inspirovat. Nejbarevnější kuchařka je jednoduše pro všechny, co mají rádi pestrost a barvy v srdci, životě i na talíři.

reklama