zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Kokosovo-kukuřičná polévka
Autor: Kublanka.cz Kokosovo-kukuřičná polévka

Kokosovo-kukuřičná polévka

Hodnoceno: 0x
Pikantní krémová polévka, která má tu správnou chuť díky pořádnému vývaru. Navíc voní po kokosu a čerstvém koriandru! :)
do 1 hodiny

reklama

Postup

  1. Na 2 lžících olivového oleje na středním ohni zpěňte nahrubo nakrájenou cibuli s nahrubo nakrájeným řapíkem celeru.
  2. Jakmile zesklovatí (cca 5 minut) přidejte nahrubo nakrájený česnek a jednu semínek zbavenou papričku a krátce zarestujte.
  3. Přidejte kukuřici, vývar, kokosové mléko a přiveďte k varu. Vařte na mírném ohni 15–20 minut a poté rozmixujte. Pokud se vám nepodaří polévku rozmixovat do hladka, můžete ji přecedit přes jemné síto.
  4. Dochuťte solí a pepřem. Podávejte jemně zakápnuté olivovým olejem, s koriandrem, chilli papričkou a orestovanými kokosovými chipsy. Těsně před podáváním zakápněte limetkovou šťávou.

Kokosovo-kukuřičná polévka 2 Foto: Kokosovo-kukuřičná polévka; foto: Kublanka.cz

Kublanka vaří doma

Kublanka.cz Foto:

Kublanka je zkratka pro manžele Kubu a Blanku. První jídlo, co Blanka Kubovi uvařila, bylo kuře na meruňkách. S díky jí to vrátil a ještě následující měsíc si z ní dělal legraci, jaká je to ale kuchařka. První partnerské jídlo a hned vlastní gól. To vážně nemohl tušit, jaký kulinářský talent právě objevil.

Nicméně dostala ještě šanci, až tak byl zamilován. A najednou se děly věci. Blanka s Kubou jsou již spolu 8 let. Kuře na meruňkách už mu nikdy neuvařila a naopak uvařila cokoliv si přál. A k reklamaci znovu nikdy nedošlo. Teda až na reklamaci jeho hmotnosti. Blanka uvaří všechno a Kuba všechno sní. Kuba je spokojený. Blanka je spokojená.

Jak jim to společné vaření jde je k vidění na www.kublanka.cz

reklama