zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Kokosové tyčinky ala Bounty
Autor: Cukrfree - kuchařka pro malé i velké Kokosové tyčinky ala Bounty

Kokosové tyčinky ala Bounty

Hodnoceno: 4x
Představte si Bounty... Zdravou Bounty, kterou si můžete dopřát k svačině bez výčitek... Právě jste ji našli! Míry tentokrát uvádíme v hrnkách, abyste si tuto lahodu mohli připravit, kdykoliv na ní dostanete chuť.
do 30 minut
6-7 porcí

reklama

Postup

  1. Do mixéru vložte kokos, kokosové mléko, kokosové máslo, vanilku, lyofilizované ovoce a rozmixujte dohladka.
  2. Plech nebo prkénko vyložte pečicím papírem. Hmotu z kokosu na něj přesuňte a rukama vytvořte asi 2 cm vysoký plát obdélníkového tvaru. Vložte na 2–3 hodiny do mrazáku.
  3. Mezitím ve vodní lázni rozehřejte čokoládu a nechte ji zchladnout na pokojovou teplotu.
  4. Zmrzlou kokosovou placku nechte chvilku povolit, rozkrájejte na jednotlivé tyčinky, které ihned namočte v rozehřáté čokoládě a vložte na dalších 15 minut do mrazáku. Skladujte je maximálně 7 dní v lednici.

PRIMA TIP: Lyofilizované ovoce označuje ovoce sušené hlubokým mrazem při nižších teplotách. Uchovává si své zdraví prospěšné látky i zářivou barvu. Můžete ho jíst samotné nebo přidat do müsli, kaše nebo třeba smoothie. Koupíte ho na www.mixit.cz nebo v obchodech se sušeným ovocem.

Kokosové tyčinky ala Bounty  Foto: Kokosové tyčinky ala Bounty , Foto: Cukrfree - kuchařka pro malé i velké

Cukrfree – kuchařka pro malé i velké

Cukrfree - kuchařka pro malé i velké Foto:

Jana Dell Plotnárková a Janina Černá

Cukrfree kuchařka pro malé i velké je nepostradatelnou knihou pro každého, kdo se zajímá o zdraví nejen svoje, ale i celé své rodiny. Najdete v ní více než 120 unikátních receptů s minimálním obsahem cukru, a s ideálním poměrem pro tělo prospěšných zdravých tuků a bílkovin. Součástí jsou také výživová doporučení, kde se dozvíte spoustu užitečných informací o tom, jak by měla vypadat výživa nejen nás dospělých, ale i dětí, a to včetně těch nejmenších.

Ve spojení s nádhernými fotografiemi dýchajícími atmosférou Havaje, kde celá kniha vznikala, je kuchařka unikátní knihou, která vás jen utvrdí v tom, že i bez cukru to jde! Všechny recepty v knize jsou přirozeně bezlepkové, vlídné pro diabetiky a všechny, co trápí nadváha.

Vydalo nakladatelství Sevruga.

reklama

Související témata: Sladké