zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Banánový chlebíček s arašídovým máslem
Autor: Pradobroty.cz Banánový chlebíček s arašídovým máslem

Banánový chlebíček s arašídovým máslem

Hodnoceno: 3x
Pokud máte doma přezrálé banány, které už nikdo nechce jíst, zkuste ho. Chlebíček je vláčný, akorát sladký, není v něm příliš mouky a ta arašídová chuť tvoří takovou hezkou tečku.
do 1,5 hodiny

reklama

Postup

  1. Troubu zapneme na 180 °C (horkovzduch na 160 °C). Větší formu na biskupský chlebíček zastříkneme vodou a vyložíme pečicím papírem.
  2. Arašídové máslo rozetřeme s cukrem a následně přidáme vejce a nakonec i kakao – vše pečlivě promícháme. Půl jednoho banánu si necháme na finální zdobení, ostatní banány (3,5 ks) oloupeme a rozmačkéme vidličkou. Přidáme do těsta spolu s podmáslím a promícháme.
  3. Mouku smícháme s práškem do pečiva, sodou a solí a smícháme s tekutou částí.
  4. Těsto nalijeme do formy a doprostřed klademe banán nakrájený na tenká kolečka (tu polovinu, kterou jsme si odložili). Formu vložíme do trouby a pečeme 50–60 minut, propečenost zkoušíme špejlí.
  5. Chlebíček vyndáme z trouby, 20 minut necháme chladnout ve formě a pak přendáme na mřížku a necháme zcela vychladnout.

Banánový chlebíček s arašídovým máslem 2 Foto: Banánový chlebíček s arašídovým máslem; foto: Pradobroty.cz

Pradobroty Foto: Objevte Pradobroty!

Lásku k jídlu si hýčkám už od dob, kdy jsem byla malé děvče. Tenkrát mi vařila maminka a školní jídelna. Když jsem vyrostla a osamostatnila se, musela jsem si začít vařit a péct sama. Záhy jsem zjistila, že mě to baví a docela i jde, protože mé výtvory chválí nejen můj muž, ale i kamarádi, známí a kolegové v práci.

V roce 2011 jsem se stala "matkou na mateřské" a abych nebyla intelektuálně nevytížená a z péče o potomstvo se nezbláznila, začala jsem jídlo fotit a založila blog Pradobroty.cz.

Na blogu najdete recepty převážně české a evropské a v 90 % takové, kde náročnost a výsledný efekt stojí v rozumném poměru.

 

 

reklama