zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Novinky na trhu: rostlinné sýry, elektronická odměrka nebo dětské olivové oleje
Autor: TZ Novinky na trhu: rostlinné sýry, elektronická odměrka nebo dětské olivové oleje

Novinky na trhu: rostlinné sýry, elektronická odměrka nebo dětské olivové oleje

Další trojice do naší sbírky gastronomických novinek. Tentokrát si na své přijdou milovníci rostlinných chutí, představíme vám nevšední specialitu pro vaše děti a také ukážeme vychytávku, se kterou půjde pečení krásně od ruky.
TZ, Tereza Pánková , 11.03.2021

reklama

Rostlinné sýry Tudlee od mléčných nerozeznáte

Leckdo by tipoval, že zastáncům rostlinné stravy bude chybět hlavně maso, ale jsou to sýry, které v jídelníčku zoufale scházely. Doba a technologie se naštěstí posunuly dopředu a rostlinné alternativy sýrů existují v bločku i jako plátky, například od české značky Tudlee. Nejen zastánci rostlinné stravy, i lidé s alergií na laktózu nebo fanoušci zdravého jídelníčku jsou překvapeni, jak skvělou chuť nabízejí – jsou prakticky k nerozeznání oproti těm z živočišného mléka.

Už jste někdy ochutnali rostlinné sýry?
Už jste někdy ochutnali rostlinné sýry?

Rostlinné sýry Tudlee se vyrábějí přirozeně bez lepku, laktózy, sóji, palmového oleje a geneticky modifikovaných potravin. Jejich hlavní složkou je kokosový olej a mají novou recepturu, jejíž součástí je rostlinný protein z fava fazole, v jehož chuti není ani náznak mdlého proteinového aroma.

Praktická elektronická odměrka

Na rychlé zvážení mouky, cukru, másla a dalších přísad v kuchyni se hodí praktická elektronická odměrka. Váží až do 300 gramů a funguje na baterku. Je tak skvělým pomocníkem třeba na cestách nebo v malé kuchyni.

Elektronická vážicí lžíce od značky Tescoma se hodí do každé kuchyně. Pohodlně s ní odvážíte jakékoli přísady až do váhy 300 gramů s přesností na jednu desetinu. Zkušené kuchařky a pekařky ocení dovažovací vlastnost, díky které můžete postupně přidávat a vážit více ingrediencí. Vážicí lžíce funguje na baterku, takže se skvěle uplatní i na cesty nebo ve ztížených podmínkách. Pro zajištění maximálně přesného vážení je ideální, aby byla lžíce položená na stole.

K sehnání například na Dortisimo.

Elektrická odměrka, se kterou se vám bude skvěle pracovat.
Autor: TZ Elektrická odměrka, se kterou se vám bude skvěle pracovat.

Dětské olivové oleje

Olivový olej pro děti ze španělské farmy Nobleza del Sur i Casitas de Hualdo je speciálně vyroben pro vybíravé dětské jazýčky. V obou případech jde o kupáž, tedy o směs několika olivových odrůd. Chuť oleje je vyladěna tak, aby nebyl příliš výrazný a byl spíše krémovitý. Oba oleje lze používat již od prvních příkrmů. Nejdříve přidáváte po kapičkách a postupně zvyšujete denní dávku. Olej Casitas de Hualdo je vyroben ze čtyř olivových odrůd – Arbequina, Picual, Cornicabra a Manzanilla a to přesně v takovém poměru, aby převládlo ovocné aroma a do popředí vystoupila chuť zelených jablek, rajčat a banánů. Olej je krásně jemný a krémovitý, ideální v podstatě v kombinaci s jakýmkoliv dětským pokrmem. Skvělý je ale s ovocem, ať už nakrájeným na tenké plátky jako carpaccio a posypaným opraženými oříšky, nebo jako dochucení ovocného salátu.

Olivové oleje z kvalitních zdrojů.
Autor: TZ Olivové oleje z kvalitních zdrojů.

Olej z farmy Nobleza del Sur je kupáží odrůd Arbequina a Picual. Jemná a krémovitá Arbequina převládá a udává hlavní tón chuti a aroma. Pravda, v porovnání s Casitas de Hualdo je sice trošku štiplavější s lehkými travnatými tóny, to ale vůbec nevadí, děti si alespoň začnou zvykat na výraznější chuť.

Lahvičky obou olivových olejů jsou prezentovány tak, aby malé strávníky oslovily i co do designu, a tak se děti mohou kochat krásnými veselými a barevnými obrázky. Ti trošku větší se pak časem rádi obslouží sami, aby si z krásné lahvičky dochutili krémovou polévku nebo zakáply salát.

Ať už si z nabídky OLIVUM vyberete olivový olej pro děti NOBLEZA DEL SUR nebo CASITAS DE HUALDO, určitě nešlápnete vedle. Obě španělské farmy sklízejí olivy nejen na tento olivový olej výhradně v říjnu, kdy jsou olivy v nejlepší kondici a obsahují nejvíce zdraví prospěšných látek.

reklama

reklama

Přečtěte si také