Připravujeme Prostřeno! z Jihomoravského kraje

Jediná žena mezi čtyřmi muži. Jak se komu bude dařit a dojde na to, že ženy mají víc zvládnutou klasiku? Kdo lépe připraví své zapeklité menu a kdo se nejvíc zapotí u přípravy úkolu týdne, kterým jsou tentokrát domácí škvarky na různé způsoby?

Sledujte Prostřeno! příští týden a třeba zjistíte, že muži umí skvěle experimentovat a také dotáhnout své vaření do konce. A nemusí chystat jen panenku. Nebo to bude úplně jinak? Co se na stolech nakonec objeví? Světové recepty, česká klasika nebo zvláštní experimenty? Jak mlsné jazýčky mají naši účastníci, a hlavně – jedí zdravě? Soutěžící budou jako už tradičně bojovat o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může vynést deset tisíc navíc. Ze stejné částky se pak může těšit i jeden z diváků, pokud ovšem bude mít trochu štěstí. Sledujte proto Prostřeno!, hlasujte – a třeba to budete právě vy!

Jako první se do kuchyně postaví student Tomáš. Chce, aby někdo více kritický zhodnotil jeho kuchařské výtvory, on se zlepšil ve vaření a jednou se pak mohl utkat s profi kuchaři v dalších kuchařských soutěžích. Ale možnost výhry a peníze jsou také fajn motivace. Pokud by vyhrál, tak by si udělal řidičský průkaz a koupil by do spolku dodávku nebo si koupí vlastní profi nůž, sadu nádobí a kuchařky. Na jaká jídla se mohou hosté těšit? Na talíři se jim objeví:
1) Gyoza knedlíčky se třemi druhy omáček,
2) francouzská cibulová polévka se sýrem Gruyére,
3) hovězí Wellington s bylinkovou bramborovou kaší,
4) Flan de Leche s brusinkovou omáčkou a mátou.

Úterní večer bude patřit Robertovi. Studoval na Střední odborné škole Morava obor veřejnoprávní činnost. Poté pokračoval ve studiu na Vyšší odborné škole – podpora počítačů v řízení podniků a také studoval obor sociální práce. Pracoval jako reklamní technik, truhlář, stěhovák a speditér. Nyní pracuje jako dispečer. Je rozvedený a bezdětný. Do pořadu ho přihlásila jeho partnerka, protože rád vaří. Jak jeho menu zaujme hosty? To se dozvíte z reakcí už v úterý. A co se na talířích objeví?
1) Palačinka se špenátem,
2) špenátová polévka,
3) pečené maso na česneku s americkými bramborami a česnekovým dipem,
4) domácí tiramisu.

Středeční hostitelka Pamela si život užívá s lehkostí. Studovala hotelnictví a turismus, obor kuchař-číšník. Pracuje jako servírka. Její práce ji moc baví. Rodinu zatím nemá a žije si takový bohémský život. Řídí se pravidlem, že co má přijít, tak přijde. Do pořadu se přihlásila sama, protože má ráda výzvy. Pokud by vyhrála, pořídila by si auto nebo jela na dovolenou. Vařit bude svá oblíbená jídla a zábava bude z jejího oblíbeného seriálu. Co připraví svým soupeřům a jak bude chutnat? Podávat se bude:
1) Domácí česneková pomazánka, čerstvý opečený máslový chléb,
2) dýňový krém se semínky,
3) grilovaný losos, bramborová kaše, bylinkový dip,
4) domácí tiramisu.

Ve čtvrtek předvede, co v kuchyni dovede, Jaroslav. Má dvě děti, přítelkyni a dva chlupaté mazlíčky. Do pořadu ho přihlásila jeho přítelkyně – řekla mu, že půjde, ale není pod „papučkou“. Pokud vyhraje, tak pojede s rodinou do Řecka. Tato jídla se mu líbí, a proto je vybral i jako své soutěžní menu. Jako zábavu si připraví kopání venku na hřišti. Sám o sobě tvrdí, že pokud ho někdo nenaštve, tak budou kamarádi. Jak bude chutnat jeho menu? Podávat se bude:
1) Toustová rulička se šunkou a sýrem,
2) hovězí vývar s domácími nudlemi,
3) vareničky se pštrosími škvarky se zelím, posypané slaninou a cibulkou,
4) palačinka s pudinkovou náplní a ovocem, politá javorovým sirupem a čokoládovým toppingem.

Jako poslední soutěžící tohoto týdne se představí Miloslav. Má jednu dceru, které je třicet osm let. Má partnerku. Do pořadu ho přihlásila jeho přítelkyně, protože v jejich domácnosti vaří jen on a prý velmi dobře – dle jeho přítelkyně to mohou potvrdit její kila navíc. Pokud by vyhrál, tak by peníze použil na odkup zahrádky, kterou má zatím v pronájmu. Jak se mu bude vařit a koho jeho menu oslní? Podávat se bude toto menu:
1) Carpaccio z červené řepy,
2) hovězí vývar s domácími nudlemi,
3) hovězí steak s houbovým přelivem a šťouchané brambory,
4) palačinky s ovocem, šlehačkou a domácí zmrzlinou.

Autor článku

Petra Jaroševská

Všechny články autora

redaktorka FTV Prima

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů


Přečtěte si také

Recepty