Novinky na trhu: stylový ešus, poctivá slanina nebo třeba rodinné vaření

Hledáte tip na narozeninový dárek? Nebo si chcete jen tak udělat radost? Dnes tu máme tři super tipy, které umí potěšit.

Kuchařka s recepty od prvních příkrmů po jídla pro celou rodinu

O tom, že se plnohodnotná a vyvážená strava obejde bez živočišných produktů, vás přesvědčí nová kuchařka Mami, dáš dobrotu? Kniha, věnovaná dětem a jejich rodičům, je koncipována jako kulinářský deník inspirovaný dvěma syny samotné autorky, šestiletými dvojčaty Louisem a Théodorem. Představí vám v ní více než 60 receptů z rostlinných surovin, které klukům od prvních příkrmů vaří, a spolu s odbornicí na výživu poradí, jak na složení jídel, aby se dětem pokrmy dobře jedly, chutnaly jim a nechyběly jim žádné živiny.

Stylový ešus do přírody

Češi jsou známí milovníci grilování a během dovolené si ho většina z nich neodepře. Pokud se rozhodnou pro přípravu pokrmů na grilu nebo otevřeném ohništi v přírodě, musejí vyřešit také otázku nádobí. „I v přírodě se dá stolovat elegantně, a to díky kempingovým příborům, hrnkům a ešusům. Právě ešusy se stávají oblíbenou součástí života Čechů. Hodit se jim budou nejen na dovolené v přírodě, ale i dětem na táboře nebo i mimo dovolenou, když si budou chtít odnést například oběd domů z restaurace nebo si jídlo do práce chystají doma předem. Nejedná se ale o jídelní box, který si možná řada z nás pamatuje z dětství – šedý hliníkový nevzhledný kus nádobí. V e-shopu Česká síťovka najdou zákazníci designové ešusy vyrobené z nerezové oceli v několika barevných provedeních s originálními vzory,“ uzavřela Karolína Pechová.

Slanina od Slaniny

Co by to bylo za Uzeniny od Slaniny bez kvalitní slaniny. Této uzenářské speciality je na světě mnoho druhů a ta od kuchaře Ondřeje Slaniny je prostě jedinečná, chuťově vyvážená a masitá. Slaninka, která uspokojí i ty nejnáročnější chutě. Skvělá na vaření, ale i jen tak. Obsahuje min. 85 % vepřového masa a neobsahuje lepek.

Autor článku

Tereza Pánková

Všechny články autora

redaktorka FTV Prima

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů


Přečtěte si také

Recepty