Novinky na trhu: mlýnek z ořešáku, smetanový dezert, kávový koktejl nebo energy drink

Chcete objevit zase něco nového? Není problém! Náš už tradiční výběr novinek z gastronomie je opět tu. Některé jsou pro denní spotřebu, jiné mohou posloužit jako hezký dárek. Tak čtěte dál.

Červený pepř z Kambodži a luxusní mlýnek z ořešáku

Unikátní produkt a nejoblíbenější koření z regionu Kampot, červený pepř, klenot do každé kuchyně. Ručně sbíraná zrníčka červeného pepře se v této podobě sklízejí pouze v několika málo oblastech světa. Kampotský červený pepř se sbírá ze stejného pepřovníku Piper nigrum jako Kampotský černý pepř. Odlišná je doba sklizně, respektive úroveň zralosti kuličky pepře, kdy červený pepř je již plně zralý. Sklízí se ručně na vrcholu sezony v období sucha. Má celou řadu využití v české kuchyni, ale i v případě, že dostanete chuť na něco exotičtějšího.

V jeho lehce pikantní chuti ucítíte sladké ovocné tóny i jemný pepřový šmak. Skvěle se hodí do ovocných receptů, ke zvěřině, grilovanému masu a zelenině, ale díky své mírnější ostrosti výborně chutná i v dezertech, například s čokoládou nebo se zmrzlinou! Tento klenot z Kambodži můžete nyní zakoupit i s nádherným dřevěným mlýnkem z ořešáku! Jistě vás potěší i jeho ruční výroba dílny Český mlýnek a nádherný design. Super dárek, ale i vynikající parťáci do vaší kuchyně!

Vzhůru do boje za lepší výslovnost spolu s tradičním Lipánkem

Lahodný smetanový krém je sázkou na jistotu několik desítek let, generacemi prověřená receptura je totiž vyráběna jihočeskou Madetou už od roku 1966. Snoubením chuti poctivé smetany, vanilky a prvotřídního tvarohu vzniká dezert, kterému neodolají malí ani velcí. Je bez škrobu, dusíku, želatiny a xanthanu. Kromě toho, že skvěle chutná, podporuje také boj za správnou výslovnost, a to v rámci projektu Hláskování s Lipánkem.

V rámci projektu Hláskování s Lipánkem byla vytvořena speciální logopedická videa, která jsou nápomocná rodičům a jejich ratolestem při trénování méně či více zapeklitých hlásek. Navíc lze za každý výrobek značky Lipánek získat různý počet Lipošů, jež je možné na webu směnit např. za logopedické kartičky. Vydejte se na cestu za lepší výslovností pomocí her a procvičte dětský jazýček.

Kávový koktejl s chia od Chia Shake

Poznejte novinku mezi koktejly od českého výrobce Chia Shake, a to lahodně sladký kávový Chia koktejl Capuccino. Chuť kávového koktejlu je dotažena do nejmenšího detailu, a tak si ho vaše chuťové buňky už při prvním loku naprosto zamilují. Kromě prospěšných chia semínek je založen především na kávě – na kvalitní mrazem sušené pravé brazilské arabice. Koktejl osvěží, ale zároveň může dodat a doplnit potřebnou energii a díky obsahu kofeinu podpořit spalování.

K tomu všemu je doplněn ceněným MCT olejem z kokosu, díky kterému získá ještě zajímavější, plnější příchuť. Koktejl je ideální jak na samotném startu dne, ale třeba i jako dopolední či odpolední svačinka nebo po sportu. Neobsahuje žádný přidaný cukr a ani lepek a je balen ekologicky, čímž ještě šetří naši planetu.

Dopřejte si pořádnou dávku energie od ZON

Chuť mládí a vzpomínky na dětství – přesně takové pocity vyvolávají limonády a sirupy třebíčské firmy ZON, jež nás provázejí už po řadu generací, a to od roku 1879. ZON Energy drink patří do produktové nabídky již několik let a stejně jako ostatní nápoje a sirupy vznikl v tuzemsku. Ale možná ho ještě neznáte! Užijte si skvělou chuť energetického nápoje, který je slazený výhradně cukrem a bez obsahu syntetických barviv. Energy drink je určený výhradně pro dospělé, najdeme v něm totiž řádnou dávku taurinu a kofeinu. Kromě toho je bohatý na vitamín C, niacin, B6, kyselinu pantotenovou a kyselinu listovou.

Autor článku

Tereza Pánková

Všechny články autora

redaktorka FTV Prima

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů


Přečtěte si také

Recepty