Novinky na trhu: forma na čokoládu, šunka a vybavení do kuchyně

Tři tipy, které se budou rozhodně hodit. Vyzkoušejte si přípravu domácí čokolády, připravte dětem kvalitní sváču nebo začněte grilovat v kuchyni.

Silikonová forma na domácí čokoládu

Výroba domácí čokolády je jednodušší, než by se mohlo zdát. Ozdobně zabalená tabulka vlastnoručně vyrobené čokolády potěší děti přátel, ke kterým jdete na večeři, stejně jako babičku při oslavě narozenin. Můžete ji navíc dozdobit oříšky, sušeným ovocem či posypem přesně na míru obdarovanému nebo vlastní chuti. Na výrobu vlastní čokolády doporučujeme používat silikonovou formu např. z webu Dortisimo, která zajistí snadné vyjmutí hotového výrobku. A postup? Opravdu jednoduchý. Čokoládu ohřátou ve vodní lázni nalijete do silikonové formy vysypané libovolným sypáním (sušené jahody, švestky, rozinky, pistácie nebo třeba vlašské ořechy) a necháte v lednici ztuhnout.

Dětské šunky od Příbramské uzeniny

Chcete svým dětem dopřát jen to nejlepší a stále přemýšlíte, co jim připravit s sebou na svačinu do školy? Tou nejlepší uzeninou, kterou můžete svým ratolestem dát, je šunka s vysokým obsahem masa z kvalitních českých chovů. Přesně tímto heslem se řídí Příbramská uzenina, jejíž Jakubova kuřecí šunka se pyšní 98 % kuřecích prsou a dušená Edíkova šunka zase 98 % vepřové kýty. Jsou vyrobeny podle tradiční receptury pod maximální kontrolou. Neobsahují lepek ani glutamát. Jednička s hvězdičkou dvakrát podtržená na obalu jen potvrzuje fakt, že tyto šunky jsou skutečně lahodné. A je jedno, jestli dáte přednost kuřecí, či vepřové, hlavně když je to ta nejvyšší jakost.

Inteligentní grilování celoročně, v pohodlí domova!

Novinka TEFAL Optigrill Elite GC750 nabízí celkem 12 automatických programů, které usnadní grilování masa, zeleniny nebo mořských plodů – vždy s dokonalým profesionálním výsledkem. Zvolit můžete program lilek, paprika, rajče, brambory, plody moře, ryby, slanina, steak, burger, kuře, klobásy nebo panini. Využít můžete i mód manuálního nastavení – jídlo si přichystáte přesně podle svých představ! Přehledný displej vám přesně sdělí, v jaké fázi grilování momentálně je, případně kolik času ještě zbývá. Automatickým měřením a nastavením teploty dokonale připraví steak propečený rare, medium či well-done.

Pokud máte rádi křupavý povrch grilovaných jídel, stačí zapnout funkci prudkého opékání. Jde o novinku, stejně jako v případě funkce rozmrazení. Nepřilnavá grilovací plocha umožní připravit až 5 porcí najednou. Bonusem je velmi snadná údržba. Grilovací plotny můžete jednoduše vyjmout a vložit do myčky. Výhodou je i kompaktní velikost, která je ideální pro menší kuchyně nebo k využití na terase či v lodžii.

Autor článku

Tereza Pánková

Všechny články autora

redaktorka FTV Prima

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů


Přečtěte si také

Recepty