Novinky na trhu: chilli tyčky, sýr na gril a delikatesy ve skleničkách

Chcete si ozvláštnit víkendovou grilovačku? Vyzkoušejte jeden z našich tipů, novinku v podobě sýru na gril. Večer si pak můžete dopřát chilli tyčinky a k vínu si připravit plátky křupavého chleba s novou paštiku. To vše najdete v našich novinkách!

Nevídané dobroty ve skleničkách

Cukrář Josef Maršálek a Robert Chejn spojili své síly a nabízejí luxusní delikatesy ve skleničkách pod značkou Fat Brothers. Díky tomu můžete zažít příjemnou večeři jako v poctivé restauraci přímo u vás doma a užít si tak krásné chvíle s rodinou a přáteli při společném stolování.

Fat Brothers Želé z indické růže

Květinová "marmeláda" z plátků indických růží, která vzniká pomalým vařením okvětních lístků, citronové šťávy a cukru, lehce zahuštěná přírodním pektinem. Je vždy připravena v malých dávkách a spojuje luxus východních ingrediencí v kombinaci s tradiční evropskou pochoutkou, jakou marmeláda bezesporu je.

Fat Brothers Paštika z divočáka s kalvadosem a pistáciemi

Šťavnatá paštika z divočáka, ovoněná calvadosem a doplněná chutí pistáciových oříšků potěší vaše chuťové pohárky. Rukodělná výroba mistrů kuchařského a cukrářského umění, která potěší vaše chutě každý den.

Můžete si ji natřít na chléb nebo bagetu k snídani, servírovat jako předkrm nebo nabídnout návštěvě s nakládanou zeleninou.

Grillami – sezona vege grilovaček

Také jste si zamilovali letní posezení s přáteli a rodinou u grilu? Není divu, je to jeden z nejlepších způsobů, jak strávit příjemné společné chvilky u dobrého jídla. Na druhou stranu se může stát grilované maso a zelenina tak trochu stereotypem, proto řada lidí hledá nové nápady, co dalšího se dá na rozžhaveném roštu připravit. Českým evergreenem je grilovaný hermelín, ten ale mnohým nevyhovuje svojí až tekutou konzistencí, protože se na roštu spíš taví než griluje.

Existuje ale kategorie pařených sýrů, které jsou pro grilování předurčeny právě tím, že i při vysokých teplotách si udrží svůj tvar a pevnost, přitom se zevnitř krásně prohřejí a na povrchu do zlatova opečou. Mezi ně patří novinka z litovelské sýrárny, ručně vyráběný pařený sýr Grillami, který je nyní exkluzivně v nabídce prodejen La Formaggeria Gran Moravia. Tento sýr si dokonce za své kvality získal ocenění Mlékárenský výrobek roku 2019.

Chilli tyčky z teffu

Český výrobce Extrudo přichází s novinkou, bezlepkové bio chilli tyčky Crispins z teffu. Pokud jste o teffu ještě neslyšeli, tak zbystřete. Pseudoobilovina teff je velmi oceňována pro svůj vyvážený poměr bílkovin a sacharidů a nízký glykemický index. Lehká stravitelnost a vysoký obsah vlákniny zasytí, ale nezatíží váš žaludek. Chilli tyčky jsou chuťově velmi výrazné, ale nemají žádný přidaný tuk. Vyzkoušejte je k různým pomazánkám, hummusu nebo je obalte do sušené šunky a podávejte jako chuťovku se zeleninou. Je jen na vás, jakou variaci vyhodnotíte jako nejchutnější.

PŘIPRAVILA TEREZA PÁNKOVÁ

Autor článku

Tereza Pánková

Všechny články autora

redaktorka FTV Prima

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů


Přečtěte si také

Recepty