Mixér: oběd v nouzi, otevření Manifesta nebo akce v Hard Rock Cafe

Chcete další várku novinek z Mixéru? Máte ho mít! Dnes se dozvíte o tom, jak lze zužitkovat nevydaná jídla z jídelen, jak se vede novému Manifestu a co se chystá v Hard Rock Cafe.

Oběd v nouzi: stovka klientů charit kvalitní oběd zdarma

V jídelnách zbývají pokrmy, které by mohly posloužit znevýhodněným lidem. Charity by zároveň mohly ušetřit na výdajích za potraviny pro své klienty. Darování hotových pokrmů z jídelen a cateringů v Česku zatím ale není běžné. Iniciativa Zachraň jídlo chce tuto situaci změnit, a aby na problematiku upozornila, uspořádala 2. září odpoledne happening s názvem Oběd v nouzi. Dobrovolníci z firmy Logio převezli zbylé nevydané pokrmy z jídelen v Rekrabičkách a termoboxech do předdomluvených charit. Do akce se zapojily 2 jídelny společnosti Compass Group, 2 bistra společnosti Perfect Canteen kuchaře Filipa Sajlera a jeden další provozovatel gastronomických služeb. Jídlo putovalo do organizací Naděje, Jako doma, Armáda spásy, do Azylového domu sv. Terezie a Farní charity.

Na pilotní projekt, který otestuje systém darování, je otevřena sbírka

V podzimních měsících chce organizace Zachraň jídlo otestovat modelové příklady redistribuce teplých i chlazených jídel v praxi. Cílem je vyzkoušet, jak by takový systém redistribuce zbylých pokrmů mohl fungovat v běžném provozu gastronomických podniků i charit, a vytvořit model, který lze replikovat kdekoliv v republice.

Manifesto Anděl má otevřeno a láká na nový výběr gastronomických konceptů

Lidé zcela zaplnili Manifesto Anděl od prvních chvil provozu. Očekávané otevření bylo mírně posunuto, po dořešení administrativy tak Manifesto konečně otevřelo brány veřejnosti v pátek 3. září od 17 hodin. Po razantní proměně exponovaného nároží poblíž Anděla a Na Knížecí, která se odehrála v šibeničním čase pouhých pár týdnů, se vyloupla nová oáza pro světovou gastronomii i kulturní dění. Program koncertů i aktivit pro děti bude naplánován na polovinu září. Ve dnech 10. až 12. září proběhne Sustainability Festival, první velká akce v novém objektu, věnovaná udržitelným posunům životního stylu.

Kuchyně od Brazílie po Japonsko

V jižní části food hubu Manifesto bude soustředěna Asie – korejské speciality od 밥 Bab;rýže, japonský Taiko Ramen Bar a indický koncept Naan & Curry, za nímž je majitel skupiny Zátiší Sanjiv Suri. Favela bude připravovat brazilskou kuchyni, nový koncept Tinas Tapas od majitele Gran Fierro Juana Cruze Pacina zase poctivý street food z Argentiny. Trio latino amerických kuchyní završí Alebrijes Cocina Mexicana, která nechyběla v žádném Manifestu. Dirty Dog Southern Smokehouse se zaměří na americké jižanské barbeque a bude sousedit s Faency Fries a Hoxton Burgers. Plody moří bude připravovat Mare by Aromi od legendy pražského fine-dining Ricarda Lucque a také sousední řecká Yaya's Meat & Seafood či Havají a Asií inspirované NAPOKĒ. Sladké sekci bude kralovat OH Deer Bakery známá svými cronuty či kroblihami, průnikem mezi croissantem a koblihou s náplněmi a polevou. Vůbec první stánek na nároží bude patřit zmrzlinářství Ben&Jerry’s.

Hard Rock Cafe Praha i letos oslaví narozeniny hudební legendy Freddieho Mercuryho

Síť podniků Hard Rock Cafe oslaví nedožité 75. narozeniny zpěváka Freddieho Mercuryho. Prostřednictvím této každoroční oslavy života legendárního hudebníka budou vybrány finanční prostředky pro nadaci Mercury Phoenix Trust a zvýší se všeobecné povědomí o boji proti AIDS a HIV. Akce s názvem Freddie For a Week probíhá do 12. září v Hard Rock Cafe Praha. Hlavní program pak návštěvníky čeká v sobotu 11. září.

V sobotu 11. září pak v HRC Praha zazní největší hity kapely Queen prostřednictvím DJ Adama. Od 19 hodin bude na místě k dispozici také fotokoutek s tematickými rekvizitami, včetně Freddieho makety. Do konce i personál bude oblečen ve stylu této rockové hvězdy.

Autor článku

Tereza Pánková

Všechny články autora

redaktorka FTV Prima

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů


Přečtěte si také

Recepty