6 nejlepších filmů o jídle, díky kterým se s chutí postavíte k plotně

Jídlo, film a láska je dokonalá kombinace, která snad nikdy nevyjde z módy. Příběhy s dobrými herci, kteří navíc půlku filmu vaří super jídla a s velkým potěšením je také ochutnávají, perfektně naladí k nějakému pěknému kuchařskému experimentu. Těchto 6 filmů určitě musí každý milovník dobrého jídla vidět.

Ratatouille

Šéfkuchařem může být kdokoli, dokonce i rozkošná krysa s huňatým ocasem jménem Remy. Nejenže je Ratatouille zábavou pro celou rodinu, ale okamžitě rozzáří gurmánské smysly dětí i dospělých. Navíc, i animovaná pohádka dokáže navodit tu správnou francouzskou atmosféru a chuť na pořádný kus dobrého sýra.

Čokoláda

Upusťte uzdu svému vnitřnímu čokoholikovi a vychutnejte si film s nejsladším názvem pod sluncem. Čokoláda je plná sladkých, hořkých a pikantních receptů, které přitahují mlsné diváky jako magnet. Malebné městečko s cukrárnou plné čokoládové vůně je prostě to správné na pohodovou večerní náladu. A nechybí ani sladká romance mezi půvabnou Juliette Binoche a Johnny Deppem.

Láska na kari

Příběh začíná bitvou ve francouzské vesnici mezi dvěma restauracemi, které sídlí naproti sobě přímo přes ulici. Novou indickou restauraci vlastní emigrant samouk milující nejrůznější chutě a vůně. Druhý podnik je zavedená francouzská restaurace s michelinskou hvězdou v rukou místní madam Malloryové v podání Helen Miren, která touží po druhé hvězdě. Postupně se začne schylovat k souboji dvou odlišných kultur a zcela odlišné skladby koření. Dobré jídlo ale hory přenáší.

Koření života

U koření zůstaneme, neb dalším jídelním trhákem je Koření života. Cílevědomá a talentovaná Kate Armstrongová v podání CatherineZeta-Jones šéfuje manhattanskou restauraci. Někdy se však ve své roli dost plácá a konflikty řeší celkem výbušně. Do toho se nečekaně musí starat o desetiletou neteř. Vše se změní příchodem nového kuchaře Nicka (Aaron Eckhart), který tvrdé šéfové ukáže, že život může být i pohoda a požitek z dobrého jídla. Přesně tohle koření Kate potřebovala.

Julie a Julia

Dva zcela rozdílné životy, které spojuje stejná touha – vaření. Julie Powellová (Amy Adams) se postaví před nevídanou výzvu a rozhodne se uvařit všech 524 receptů z knihy Julie Childové. Svou cestu dokumentuje na blogu, díky kterému se později stala spisovatelkou. Kontrast dvou životů Julie a Julie spojených v jeden příběh je doplněný spoustou skvělého jídla. A neodolatelným půvabem Meryl Streep v roli Julie Childové.

Šéf

Mnoho lidí se nechalo inspirovat podobným příběhem, jaký nabízí film Šéf. Carl Casper (Jon Favreau) je šéfkuchařem restaurace v Los Angeles. Zatímco Carl je oblíbený u svého kuchyňského personálu, dobrý vztah nemá s majitelem restaurace (Dustin Hoffman), který po něm chce, aby se držel spíše klasické kuchyně než inovativních jídel. Klasický recept mu nakonec zavaří u předního kritika a Carl se rozhodne práci opustit a zařídit si vlastní pojízdný foodtruck, kde vaří kubánskou kuchyni. Až uvidíte, jak připravuje kubánský sendvič, budete chtít hned jít do kuchyně a pustit se do něj taky!

Zdroj: autorský text, www.csfd.cz; foto: istock.com

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů


Přečtěte si také

Recepty