zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Kachní prsa s ředkvičko-okurkovým salátem
Autor: isifa.com Kachní prsa s ředkvičko-okurkovým salátem

Kachní prsa s ředkvičko-okurkovým salátem

Hodnoceno: 0x
Kachní prsa jsou opravdu krásný kousek masa, který si zaslouží jemné zacházení. Neměly by být úplně propečené, aby si zachovaly šťavnatost. A moc jim sluší korunka v podobě křupavé kůrky.
do 1 hodiny
4 porce

reklama

Suroviny (4 porce)

na kachní prsa:

Postup

  1. Okurku a ředkvičky důkladně omyjeme. Z okurky odřízneme konce, rozpůlíme ji, čajovou lžičkou vyškrábneme jadérka a nakrájíme na kostičky. Ředkvičky očistíme a nakrájíme na tenké plátky. Pažitku opláchneme, důkladně osušíme a polovinu nakrájíme nadrobno. Takto připravenou okurku a ředkvičky promícháme se solí, pepřem, pažitkou, citronovou šťávou a olejem.
  2. Kachní prsa dobře osušíme papírovými utěrkami a na straně kůže šikmo nařízneme. Pozor, kůži neprořízněte až na maso. Osolíme a opepříme. Opečeme na rozpálené pánvi kůží dolů, dokud se nevypeče tuk, poté tuk vylijeme. Dále opékáme dozlatova po obou stranách asi 5 minut, podlejeme červeným vínem a necháme asi 5 minut probublávat, aby se víno zredukovalo.
  3. Kachní prsa nakrájíme na plátky, výpek přecedíme, ještě jednou dochutíme a připravíme k servírování. Pokrm ozdobíme zbývající pažitkou.

reklama