zpět

Hledáte inspiraci pro každodenní vaření?

Nechte si zasílat newsletter plný sezónních receptů.
Vložením emailu souhlasím s podmínkami pro zasílání novinek.
zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Chléb skladujte nejlépe v bochníku
Autor: istock.com Chléb skladujte nejlépe v bochníku

Chléb doma nenechávejte v igelitovém sáčku. Poradíme, jak vydrží čerstvý celý týden

Pečivo je nedílnou součástí našich stravovacích návyků. Na výběr je nepřeberné množství, které se liší druhem mouky či různými semínky. Můžete pořídit bochník chleba z řemeslné pekárny, či vybrat levnější variantu v supermarketu. Každý chléb bez rozdílu však potřebuje správné uskladnění. Pak totiž krásně vydrží i týden.
Markéta Princová , 25.05.2022

reklama

Nejčastěji se chléb ukládá do igelitového sáčku. Díky němu vydrží alespoň dva dny poživatelný a hlavně měkký. Bohužel třetí den začínají některé chleby plesnivět, obzvlášť ty, které jste z obchodu přinesli již nakrájené a výrobcem zabalené. Igelitový sáček je tedy vhodnější na uchování pečiva v případě, že ho do dvou dnů zkonzumujete.

Pokud chléb dáte do papírového pytlíku, druhý den byste si na něm vylámali tak akorát zuby. Papír v tomto případě tedy není vůbec vhodný.

Jak uchovávat chléb

Lepší alternativou je látkový pytlík či utěrka, do kterých se chléb zabalí a umístí nejlépe do dřevěného chlebníku. Další skvělou volbou jsou voskované ubrousky, které mají vlastnosti něco mezi látkou a igelitovým sáčkem. Chléb v nich zůstane měkký a čerstvý i několik dnů.

Voskové ubrousky se nijak složitě nemyjí, stačí je opláchnout ve studené vodě a nechat dobře uschnout. Navíc je můžete používat stále dokola. Zcela dokážou nahradit igelitové sáčky a jiné fólie v kuchyni.

Zdroj: zijemehomemade.cz; foto: iStock.com

reklama

Související témata: chléb , voskové ubrousky , utěrka , pečivo , plíseň

reklama

Přečtěte si také