reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí
Wine food market řeznictví - costata
Wine food market řeznictví - costata

Wine Food Market láká na nové řeznictví

Wine Food Market na Smíchově má nové zákoutí. K již zavedeným částem, jako je prodejna, pekárna, rybárna, cukrárna, kavárna, tržnice s čerstvým ovocem, zeleninou a restaurací se totiž nově přidalo i řeznictví, které dnes a denně nabízí čerstvé maso od italských, francouzských i českých dodavatelů.

Nové řeznictví je výsledkem spolupráce s rodinou Soderi, v gurmánském světě tolik proslulou. V této rodině, která provozuje ve Florencii vyhlášenou Macellerii Soderi, se profese řezníka dědí z generace na generaci již od 18. století. Zástupce současné generace starobylého rodu, Alessandro Soderi, pravidelně ve Wine Food Marketu školí personál, učí zdejší řeznické mistry zpracovávat, prezentovat maso a připravovat polotovary podle tradičních italských receptur. A právě to je velmi vítané specifikum nového řeznictví.

Maso, kam se podíváš

Sortiment řeznictví se stále obnovuje a rozšiřuje. K největším lákadlům patří hovězí maso plemene Limousine, které kvalitou dostává svému jménu. Typicky masné plemeno se vyznačuje velkým podílem svaloviny a nízkým podílem tuku. Steakové maso – fiorentina či costata z tohoto vyzrálého hovězího, dováženého z Toskánska, je skutečně neodolatelné.

Wine food market řeznictví - fiorentina

Wine food market řeznictví fiorentina

Vyšší a nižší roštěnec z českého strakatého skotu dodává společnost Amaso, která se společně s farmáři dlouhodobě snaží ovlivňovat složení krmiva skotu tak, aby dosáhli optimálního mramorování tukem, díky kterému je maso úžasně šťavnaté. Vepřové maso pochází z tzv. přeštíka, přeštického černostrakatého prasete, a vyniká charakteristickou vrstvou mezisvalového tuku, křehkostí a jedinečnou chutí. Drůbežím masem řeznictví Wine Food Marketu zásobuje farma v Loužné, která kuřatům vytváří pohodové a bezstresové výkrmové prostředí s možností volného pohybu, což se příznivě odráží v kvalitě a chuti masa.

Wine food market řeznictví - jehněčí hřebínekZ českých chovů pochází rovněž velmi zdravé, netučné jehněčí maso z mladých ovcí. Kukuřičná kuřata, jarní kohoutky či kačeří prsa Wine Food Market dováží z Francie. Nejnovějším přírůstkem v řeznictví je tuzemská zvěřina, nejčastěji jelení nebo srnčí karé a kýty. Zvěřina je v prodeji pouze během lovecké sezony. S výběrem vhodných kousků a variantami jejich zpracování rádi a ochotně poradí zdejší zkušení řezníci. Anebo stačí zajít pro inspiraci pár kroků do tržnice a nahlédnout pod pokličku kuchařům, kteří každý den vaří výhradně ze surovin dostupných ve Wine Food Marketu.

Wine food market - restaurace

Wine food market restaurace

Wine food market - restauraceVyrobeno z masa

Vedle těchto druhů masa nechybí v chladicích pultech ani hotové porce masných výrobků předpřipravené k domácí tepelné úpravě – například plněné kapsy (k nejoblíbenějším patří vepřová kapsa plněná sušenými rajčaty, olivami a sýrem provolone), rolády, saltimbocca, marinovaná masa, již obalené řízky ad. Během chvíle, zpříjemněné třeba skleničkou výtečného italského vína, je tak na stole delikátní oběd či večeře. Z prvotřídních surovin, s minimem námahy, se zaručeným výsledkem.

Více informací najdete na www.winemarket.cz

Autor: PR, Klára Michalová

reklama

Přečtěte si také