reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

WeAre / burgers
Autor: archiv WeAre / burgers WeAre / burgers

WeAre / burgers. Kamarádi, co pečou z lásky pro kamarády

Burgery jsou módní a valí se ze všech stran. Je to trochu hipsteřina. Propečená bulka, šťavnaté masíčko, čerstvá křupavá zeleninka a hlavně originální dresink. WeAre / burgers, které ochutnáte na našem festivalu Jakože, cože?! mají ještě něco navíc. Mají svůj příběh…
klaram , Vydáno: 25.09.2014

reklama

Jeden za všechny, všichni za jednoho

S radostí vám oznamujeme, že jsme s naším legendárním Maple Blue Cheese Burgerem zvítězili v prvním ročníku Burger Buzz! Děkujeme všem, kteří jste dorazili a dali nám hlas! Z fotografie vás zdraví celá parta našich kamarádů a sud piva, co jsme vyhráli!“ Takhle komunikují kluci z WeAre / burgers na svém Facebooku, kde se dozvíte, kde zrovna svoje burgerové fantazie vytvářejí. Sice fungují teprve necelý rok, ale už teď z nich mají burgeroví matadoři nahnáno.

WeAre / burgers 3

Pořádně vypečené housky

Nemají sice žádnou restauraci, ale přesto se o nich ví. Na jejich speciální receptury nelze jen tak zapomenout. Guacamole a Caesar burger, Bacon-Cheddar a Pulled – porkburger, burger s chřestovo-parmezánovou omeletou nebo burger Microgreens, který kluci připravili speciálně pro food festival Jakože, cože?!. Jejich hlavní předností je však i něco jiného. Jsou především dlouholetí kamarádi, kteří navíc vlastní produkční společnost. Natáčení reklam je živí, ale burgery jsou a vždy budou jejich největším koníčkem.

Za naším stánkem stojíme dva, jeden stojí před ním a několik vevnitř. Housky si pečeme sami před každou akcí, a tak máme vždy krásnou společnou noc. Navíc na každou upečenou housku připadne asi 15 ml vodky, kterou při tom vypijeme“, vypráví Jonáš Amrich, jeden ze zakladatelů, který ještě rychle dodává, že design stánku vytvářel jejich dobrý kamarád Vojta Kálecký, aby na nějakého mušketýra náhodou nezapomněl.

Začalo to u večeře

Kluci začali od píky, pořádali večeře s kamarády, kterých bylo postupně víc a víc. Na jejich první “veřejné” grilování přišel výrazně větší počet lidí, než očekávali, a po množství dotazů, kdy budou další burgery, se rozhodli pokračovat. Objevili se na několika food akcích a počet jejich fanoušků stoupal a spolu s tím také tlak na ně samotné.

WeAre / burgers 2

Láska ke kvalitě

Tím, že příprava burgerů je jejich hobby a ne povinnost, vychutnávají si každý okamžik s tím spojený. Začíná to výběrem kvalitních surovin, následuje volbou akcí, které se jim líbí, které je baví a na kterých můžou libovolně experimentovat, a končí obecně láskou k dobrému jídlu.

Na surovinách nám opravdu záleží a snažíme se mít osobní vztah s každým naším dodavatelem. Maso odebíráme od Ambiente, nevíme totiž o nikom, kdo by jejich české stračeny překonal. Zeleninu a ovoce potom odebíráme od pana Němce, který je každý den se svým stánkem v Holešovické tržnici. Ke každé příchuti burgeru se ale vážou další konkrétní dodavatelé, ale vzhledem k jejich počtu je tady všechny zmínit nedokážeme.“

Vyzkoušejte recept, který kluci připravili pro food festival Jakože, cože?!

Microgreensburger Foto: WeAre / burgers

Microgreensburger / 1 porce

• 1 domácí burgerová houska se sezamem

• 100 g čerstvého sýra (používáme buvolí stracciatellu – čerstvý italský sýr z jihoitalského regionu Apulie typu mozzarelly z mléka buvolic)

• hrst microgreens (naklíčená semínka zeleniny s vyvinutými děložními lístky, můžete je nahradit lístky různých salátů)

• 1 lžíčka brusinkového rozvaru

• 75–110 g mletého hovězího masa (ideální je směs obsahující převážně hrudí s více než 25 % tuku)

• sůl a čerstvě mletý pepř

Postup přípravy:

1. Spodní část rozříznuté housky poklaďte tenkou vrstvou sýra

2. Následuje opečená masová placička, osolená a opepřená a opět větší vrstva sýra

3. Posypte microgreens s trochou zálivky z extra panenského olivového oleje a citronové šťávy, případně trochou soli

4. Přidejte brusinky a přiklopte druhou polovinou housky

FRESH hlásí účast na festivalu! JAKOŽE, COŽE?!

Jakože cože ?!Zůstává vám rozum stát, když čtete, že do burgeru se dávají naklíčená semínka zeleniny s vyvinutými děložními lístky? WeAre / burgers vám dokáže, že to může být úžasná ingredience na historicky prvním ročníku food festivalu Jakože, cože?!, kde vás čeká spousta neobvyklých chuťových kombinací.

Ve dnech 4.–5. října 2014 na vás čekají workshopy, například s mistrem molekulární kuchyně Petrem Koukolíčkem, nebo škola vaření ChefParade, experimentální menu vyhlášených restaurací Saké, Rybárny, Hmyzožraní, Soup in the City/ Epopey, Afro coffee, GaoDena jiné. Na festivalu budete moci také ochutnat novinku v oblasti sladkých dobrot čokolády Milka LU a Milka TUC v netradičním kabátě a mnoho dalšího. Všechny kulinářské divy po celý víkend najdete na náměstíčku Piazza Domino na Andělu od 11.00–20.00.

Viděli jste někdy, jak vypadá a chutná štrúdl nebo drink v jiném skupenství? Ne? Tak to musíte dorazit.

Těšíme se na vás a neobvyklým chutím zdar!

VSTUP NA FESTIVAL JE ZDARMA

Více na FB food festivalu Jakože,cože?!

reklama

Přečtěte si také