zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Penne se sušenými rajčaty, rukolou a česnekem
Autor: Tereza Pánková TASTY TALKINGS Penne se sušenými rajčaty, rukolou a česnekem

Penne se sušenými rajčaty, rukolou a česnekem - snadný recept na výtečné těstoviny

Hodnoceno: 11x
Víte vše o penne? Penne se dělí na penne lisce a rigate. Varianta lisce je naprosto hladká; zato známé penne rigate mají vroubky. Ideálně se tyto těstoviny kombinují se zeleninovými omáčkami: široký dutý střed a vroubky udrží tekutou omáčku. V oblíbeném spojení sušená rajčata, česnek, rukola si je jistě zamilujete!
do 30 minut
2 porce

Typickým pokrmem, ve kterém najdete penne, je například pastitsio: těstoviny zapečené s mletým hovězím masem a bešamelovou omáčkou. Jedí ho lidé především v Řecku, na Kypru nebo v Egyptě. Název se prý odvodil od slova penna, což znamená pero nebo brko. Širší verzí penne jsou těstoviny pennoni.

reklama

Suroviny (2 porce)

Na omáčku:

Postup

  1. Těstoviny uvařte podle návodu na obalu.
  2. Na pánvi orestujte nadrobno nakrájený česnek, k němu přidejte na kostičky nakrájená cherry rajčata a nechte vše společně dusit.
  3. Až budou rajčata úplně rozvařená, pokrájejte na malé kousky sušená rajčata. Nasypte je do omáčky společně s rukolou a zamíchejte. Dochuťte čerstvě namletým pepřem.
  4. Omáčku při přípravě nesolím, snad všechna sušená rajčata (co jsem zatím vyzkoušela) jsou hodně slaná.

Penne se sušenými rajčaty, rukolou a česnekem Foto:

Penne se sušenými rajčaty, rukolou a česnekem Foto:

Penne se sušenými rajčaty, rukolou a česnekem               Foto: Tereza Pánková TASTY TALKINGS

Tasty TalkingsVítejte u Tasty Talkings!

Jmenuji se Tereza Pánková a k psaní o jídle jsem začala tíhnout v prvním roce studia na vysoké škole. Tehdy jsem si uvědomila, že psané slovo a focení jsou pro mě to pravé! Nejlepší variantou k realizaci tohoto koníčku se nakonec stalo založení blogu! Ten můj se jmenuje TastyTalkings.com a najdete na něm recepty, články zaměřené na svět gurmánů a fotoreporty z cest. Psaní je zkrátka něco, čím bych se chtěla v budoucnu živit

reklama