Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Tipy na gastro akce v týdnu 14.–20. dubna 2014

Tipy na gastro akce 14.-20.4.
Tipy na gastro akce 14.-20.4. Autor: Thinkstock
Hlavním tématem gastro akcí na tento týden jsou samozřejmě Velikonoce. Můžete ochutnat tradiční velikonoční krajové speciality, obarvit si vajíčka i upléct pomlázku a vše zapít dobrým vínem nebo pivem.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Velikonoční Mikulov

18.–21. dubna 2014, Mikulov, region jihomoravský

Zavítejte do starobylého Mikulova, kde se budete moci zapojit do bohatých oslav velikonočních svátků. Čeká vás jarmark, ochutnávky vín, otevřené vinné sklepy a vinařství a bohatý program pro celou rodinu. Těšit se můžete na barvení a zdobení vajíček, velikonoční moravskou gastronomii nebo na velikonoční dílničky pro děti. Budou zpřístupněny i některé historické památky. Více informací najdete ZDE.

Tipy na gastro akce 14.-20.4. 4 Foto: ThinkstockVelikonoční jarmark na hradě Šternberk

19. dubna 2014, hrad Šternberk, region olomoucký

Jednou z prvních událostí nové sezony na hradě Šternberk je tradiční velikonoční jarmark. Zavítejte na něj i vy a užijte si příjemný den plný zábavy. Připraveny budou ukázky výroby tradičních velikonočních předmětů, nejen děti uvítají možnost uplést si vlastní pomlázku či ozdobit si kraslici. Na nádvoří hradu se představí ornitologové se svými létajícími svěřenci. Více informací najdete ZDE.

Festival minipivovarů

18.–19. dubna 2014, Ostrava-Martinov, region moravskoslezský

Milovníky zlatavého moku jistě potěší pozvání na již 6. ročník Festivalu minipivovarů. Budete mít možnost ochutnat bezmála 40 druhů piv z regionálních i vzdálenějších pivovarů. Součástí programu bude pivní kvíz, minikomentáře k představovaným pivovarům a soutěže o drobné ceny. Ke spokojenosti přispějí zabijačkové speciality a bude připraven i dětský koutek. Více informací najdete ZDE.

Jarní otevřené sklepy

19. dubna 2014, Moravská Nová Ves, region jihomoravský

Navštivte Moravskou Novou Ves, srdce vinařské a kulturní oblasti Podluží! Již tradičně se pro vás otevřou vinné sklípky a místní vinaři budou připraveni nabídnout k degustaci nejen svěží mladá vína ročníku 2013, ale i vína starší. Připraveno bude občerstvení s krajovými specialitami. Těšit se můžete na kulturní program – vystoupí cimbálová muzika. Více informací najdete ZDE.

Tipy na gastro akce 14.-20.4. 2 Foto: Thinkstock

Velikonoce na Valašsku

 

19.–21. dubna 2014, Valašské muzeum v přírodě, region zlínský

Valašské muzeum v přírodě nabídne ukázky tradičních velikonočních a jarních zvyků v podání folklorních souborů. Nebude chybět velikonoční jarmark s řemeslnými ukázkami a s bohatou nabídkou velikonočního zboží, ukázky zdobení kraslic a pletení tatarů. Pochutnáte si na jarní polévce a k dobré náladě zahraje cimbálová muzika. Více informací najdete ZDE.

Tipy na gastro akce 14.-20.4. 3 Foto: Thinkstock

Autor: redakce GASTRONAUT.CZ

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama