návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama

Haribo Malý cukrář: Rozvíjejte dětskou kreativitu i kulinářský cit

Haribo Malý cukrář: Rozvíjejte dětskou kreativitu i kulinářský cit
Autor: archiv Haribo Haribo Malý cukrář: Rozvíjejte dětskou kreativitu i kulinářský cit
Kreativita je v dospělosti jednou z neoceňovanějších vlastností. Tvořiví lidé jsou často vysoce inteligentní, umí se dobře přizpůsobit novými situacím, jsou citliví, originální, spontánní a aktivní. Kreativitu je třeba rozvíjet již od dětství. V každém dítěti tkví kreativní potenciál, otázkou je, do jaké míry bude rozvinut.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Batolata poznávají svět všemi svými smysly, předškoláci pak prostřednictvím smysluplnějších her a starší děti již abstraktnějšími metodami. Základem je ale jedno, dát dětem čas, prostor a dostatek volnosti, aby mohly svou kreativitu plně rozvíjet. Jako rodič se nespoléhejte jen na školu a školku, dětem je třeba být vzorem. 

Hlavní je proces, ne výsledek

Pružnost myšlení, to je kreativita. Zároveň je to také tvořivý a činorodý proces, kdy nezáleží tak úplně na výsledku, ale důležitý je proces tvorby a zapojení. Vytvořte pro vaše děti podnětné prostředí a odpoutejte se na chvíli od snahy vše rozumově pochopit. V každém dítěti dřímá větší či menší kus kreativity a toto je cesta, jak ji podpořit. 

Do soutěže Haribo Malý cukrář se můžete zapojit s menšími i staršími dětmi
Autor: archiv Haribo Do soutěže Haribo Malý cukrář se můžete zapojit s menšími i staršími dětmi

Domácí pomocník

Čas věnovaný dítěti je ta nejlepší investice do jeho budoucnosti. A je jedno, jestli jej strávíte cestováním, hrami venku nebo domácími činnostmi. Když jsme u domácích prací, děti jako magnet většinou láká kuchyně a pomoc při vaření. Máte to doma stejně? Tak toho využijte a zapojte se s vaším dítětem do soutěže Haribo Malý cukrář. Stačí v rodinném týmu ve složení jeden dospělý a jedno dítě ve věku od 5 do 13 let připravit sladký pokrm s libovolnými produkty od společnosti Haribo. Ty patří dlouhodobě mezi nejoblíbenější jak mezi dětmi, tak mezi dospělými a úspěch dezertu by tak měl být zaručen. Dezert nebo sladké jídlo pak stačí vyfotit a nahrát na www.haribomalycukrar.cz. Soutěž probíhá od poloviny května do konce srpna ve třech kolech, z nichž porota vybere vždy jednoho finalistu z každé kategorie. Na finalisty čekají nejen sladké odměny, ale také kulinářský zážitkový víkend pro celou rodinu v Praze a kuchyňské roboty od společnosti KENWOOD. 

Neváhejte a zúčastněte se kulinářské kreativní soutěže. Užijte si společně strávený čas a popusťte uzdu vlastní i dětské fantazii. A pokud byste potřebovali inspiraci, tak tu najdete, včetně detailních pravidel soutěže, na www.haribomalycukrar.cz

Originální recepty s Haribo bonbony pro inspiraci najdete v tomto speciálu:

Související témata: Haribo Malý cukrář , Haribo , soutěž
Reklama