zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Interiér zdobí nevšední dekorace
Autor: archiv Interiér zdobí nevšední dekorace

Divinis: Perla italské gastronomie v centru staré Prahy

Pozvání na degustaci ve vyhlášené restauraci se neodmítá a já jsem ho s potěšením přijala od spolumajitele podniku – Zdeňka Pohlreicha.
klaram , 28.06.2016

reklama

Restaurace Divinis patří k vyhlášeným místům už od svého otevření a od roku 2010 se nepřetržitě může pyšnit i oceněním Bib Gourmand od věhlasného Michelin průvodce, které v podstatě zaručuje vysokou kvalitu v poměru k ceně. A kvalitu bez kompromisů zde můžete čekat i díky osobě Zdeňka Pohlreicha, který je nejen šéfkuchařem, ale i spolumajitelem. V kuchyni ovšem již sedmým rokem vládne Executive Chef Jan Kratochvíl.

Já sama jsem zde byla naposledy před několika lety a ochutnala jsem tu poprvé telecí líčka, která v Čechách proslavil právě Šéf a na jídelním lístku je najdete dodnes.

Rib-eye steak s křupavou polentou a italským lardo špekem Foto: Rib-eye steak s křupavou polentou a italským lardo špekem; foto: Klára Michalová

Rovnou říkám, že na večeři jsem dorazila s velmi vysokým očekáváním, ale skutečnost ho ještě předčila. Z venku jednoduchý rohový dům skrývá nevšední, ale velmi útulný interiér, který v sobě spojuje eleganci i hravost a od první chvíle se zde cítíte skvěle.

Chtěla jsem toho ochutnat co nejvíc, tak jsme se s šéfkuchařem Honzou dohodli, že nám připraví degustační porce, jejichž výběr necháme zcela na něm. Možnost ochutnávat mají i ostatní návštěvníci, v nabídce restaurace je kromě tradiční nabídky i šestichodové degustační menu, které si můžete dát i se spárovanými víny, což bych doporučila, protože výběr vín je zde fantastický.

Salát z kraba královského, okurková zmrzlina s ginem a tonicem a domácí brioška se šalotkou Foto:

My jsme nakonec ochutnali chodů hned dvanáct a v podstatě jsme nenarazili na žádnou slabinu :) Podrobný popis všech chodů najdete ve fotogalerii, ale ráda bych vypíchla alespoň dva pokrmy, které mě naprosto uchvátily. Jedním z předkrmů byl salát z kraba královského s domácí brioškou se šalotkou a vynikající zmrzlinou okurka – gin – tonic, která je příjemně osvěžující.

Z hlavních chodů pro mě byl vrcholem mořský okoun se salátkem z beluga čočky. Pokud máte rádi ryby a mořské plody, je to zde sázka na jistotu – kvalita použitých surovin je špičková a na chuti je to zkrátka znát. Ale ani milovníci masa nepřijdou zkrátka. Můj muž byl uchvácen vyzrálým rib-eye steakem s křupavou polentou a italským lardo špekem.

Prohlédněte si fotogalerii se všemi degustačními chody:

Dobrou restauraci ale nedělá jen skvělé jídlo! Sommeliér nám ke každému chodu pároval vína, která byla jednoduše výborná a velmi zajímavá. Mě navíc zaujalo propojení s konkrétním pokrmem. Například k předkrmu, který obsahoval lanýžový med, jsme měli víno z oblasti, kde se tyto lanýže sbírají.

Nabídka vín je skutečně výjimečná... Foto:

Pokud sledujete pořad Ano, šéfe!, tak víte, jak Zdeněk Pohlreich lpí na dobré obsluze. Je to vizitka restaurace, která může dobrý dojem zcela zkazit a naopak… Dobrá obsluha by měla být ve špičkových restauracích samozřejmostí – a v Divinis to platí stoprocentně. Profesionální, nevtíravá, velmi milá a vstřícná…

Přijměte pozvání do Divinis od Zdeňka Pohlreicha:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Pozvánka do Divinis

Spokojená autorka článku u dezertu :) Foto:

Pokud hledáte místo, kde vás budou hýčkat, jste na správné adrese. Zdeněk Pohlreich v jednom rozhovoru prohlásil, že si přeje, aby hosté byli především spokojení a nebylo jim líto peněz, které u něj utratí. A já bych nelitovala jediné koruny. Poctivá a nápaditá italská kuchyně z těch nejlepších surovin, s pečlivostí vybraná vína, příjemná a vysoce profesionální obsluha a krásný interiér – návštěva této restaurace je skutečně jedinečným zážitkem, na který budete dlouho vzpomínat a budete ho chtít rychle zopakovat :)

Klára Michalová, šéfredaktorka Prima FRESH

reklama

Související témata: Zdeněk Pohlreich , degustační menu , restaurace Divinis , špičková gastronomie , Bib Gourmand , Michelin průvodce

reklama

Přečtěte si také