reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

JAKOŽE, COŽE?! představuje Madame Lyn
JAKOŽE, COŽE?! představuje Madame Lyn

Bizarní chutě Vietnamu a blahodárné koktejly na festivalu Jakože, cože?!

Vietnamské drinky s vůni dálného orientu si pro festival neobvyklých chutí Jakože, cože?! připravila vyhlášená restaurace Madame Lyn. O té mezi milovníky asijské gastronomie koluje, že má jednu z nejlepších kuchyní v Praze.
klaram , Vydáno: 15.09.2015

reklama

Jakých 10 tajných ingrediencí patří do jejich speciálního tradičního koktejlu Che thap cam, se exkluzivně dozvíte jen u nás, a to ještě před festivalem!

Jmenuji se Ha Minh

„Jmenuji se Ha Minh a provozuji restauraci Madame Lyn. Restauraci jsem dal jméno po mojí ženě, naší skvělé šéfkuchařce.“ Takto majitel restaurace vysvětluje, jak celý příběh začal. Kdysi pracoval jako projektový manažer, hodně cestoval a byl neustále mimo domov. Přesto, že to byla práce zajímavá, rozhodl se změnit svůj život a být více se svojí rodinou. Hlavně pak se svým čerstvě narozeným dítětem. K dosavadní restauraci Red Hot Chilli známou především gurmánům z Karlína, otevřeli společně na Vinohradech Madame Lyn.

Jelikož před třemi lety nebyla v centru Prahy žádná vietnamská restaurace a my již měli zkušenosti s provozováním restaurace Red Hot Chilli, otevřeli jsme Madame Lyn.

JAKOŽE, COŽE?! představuje Madame Lyn 4 Foto:

Bylinky jedině ze Sapy

V Madame Lyn vám nabídnou jak tradiční, tak i moderní autentické asijské pokrmy. Zaměřují se hlavně na vietnamskou a thajskou kuchyni a mění nabídku podle dostupnosti sezonních surovin. „Naše jídla jsou připravována vždy z čerstvých a kvalitních surovin a hlavně si sami mícháme veškeré koření,“ popisuje Ha Minh. Zboží pochází především z Makra či od lokálních farmářů a pro bylinky se jezdí prý jedině do Sapy, známé vietnamské tržnice, kde se dá sehnat snad všechno na světě.

JAKOŽE, COŽE?! představuje Madame Lyn 2 Foto:

Nekončí to jen u vaření

„Největší odměnou za naši práci jsou pozitivní reakce zákazníků", doplňuje Ha Minh. Proto se snaží svým hostům nabídnout něco víc a přiblížit jim Vietnam a jeho zvyklosti nejen prostřednictvím jídla. Zažít zde můžete pravou vietnamskou hostinu či oslavu vietnamského Nového roku, při kterém se podávají novoroční pokrmy a seznamujete se s vietnamskými kulturními tradicemi a zvyky. Kouzlem Vietnamu však poznání nekončí, pravidelně je zde pořádán i japonský večer spojený s cestovatelskou přednáškou a degustací jídel. Extravagantní pak může být i degustace asijských vín.

Food festival Jakože, cože?! vítá Madame Lyn!

Netradiční festival prapodivných chutí Jakože, cože?! se odehraje 3.–4. října 2015 na náměstí Republiky v Praze. Je určen všem milovníkům kulinářských inspirací, trendů, zábavy a výzev. Svá odvážná degustační menu budou opět servírovat mistři svého oboru. Festival pořádá čokoláda Milka a netradiční kombinace jemné čokolády a křupavé sušenky Milka LU a Milka TUC zde budete moci zdarma ochutnat v jak jinak než velmi netradiční podobě a zároveň ohodnotit i nejlepší stánek na food festivalu.

Více o akci naleznete na www.jakozecoze.cz.

Festival JAKOŽE, COŽE?! 2015

JAKOŽE, COŽE?! Přijměte pozvání na nejbizarnější food festival!

Recept od Madame Lyn pro festival Jakože, cože?!

Che thap cam – vietnamský tradiční koktejl

V jednoduchosti je krása a většinou se v ní skrývají i ta největší kulinární tajemství. Vietnamský sladký dezert na bázi koktejlu je namixován z celkem deseti ingrediencí. Do koktejlu se používají dva druhy agaru: agar z rostliny mesona chinensis a agar z mořské řasy. Oba druhy jsou velmi zdravé a mají blahodárné účinky pro organismus.

JAKOŽE, COŽE?! představuje Madame Lyn 3 Foto:

1. lotusová semínka

2. jackfruit

3. bezlepková tropická mouka

4. zelené fazole

5. červené fazole

6. agar z mořské řasy

7. agar z rostliny mesona chinensis

8. kokosové mléko

9. led

10. čerstvé ovoce

Postup:

1. Kromě ovoce se každá ingredience musí uvařit zvlášť, u některých složek jako jsou lotusová semínka, která jsou tvrdá, to trvá mnohem déle.

2. Během vaření se dochucuje cukrem.

3. Vše se musí se hlídat tak, aby ani jedna ingredience nebyla převařená. Celá příprava je z časového hlediska velmi náročná.

4. Až budou všechny ingredience připravené, stačí vše smíchat dohromady.

Více o restauraci: Madame Lyn na Facebooku; adresa: Šafaříkova 319/18, Praha 120 00; tel.: +420 606 307 777

Speciální cupcakes od Dortíkovo

Jakože, cože?! představuje: Originální cupcakes od Dortíkovo

reklama

Související témata: food festival , JAKOŽE COŽE?! , vietnamská kuchyně

reklama

Přečtěte si také