Miminka – párečky v listovém těstě na dětskou oslavu

Doba přípravy:
Miminka - párečky v listovém těstě na dětskou oslavu  Foto:
Miminka - párečky v listovém těstě na dětskou oslavu
Foto: Silvie Kolevová / Jídlo jako vášeň

Připravit na dětskou párty občerstvení, které dětem udělá radost a ochotně ho snědí, není jednoduchý úkol. Ale tahle rozkošná "miminka" je určitě nadchnou!

Sledujte kulinární show Karolína, domácí kuchařka každou sobotu v 17.00 na Primě!

Všechny recepty, bonusová videa a další informace z natáčení najdete ve speciálu:

Suroviny
listové těsto 500 g nebo 4 pláty rozváleného
malé koktejlové párečky 50 g
vejce na potření 1 ks
sezamová semínka na posypání
Postup
1

Listové těsto rozválejte na tenký plát, ten rozkrájejte na čtverce o hraně cca 10 cm.

2

Uhlopříčně na každý čtverec položte páreček (máte-li delší, rozdělte je napůl) a tři strany přeložte tak, jako byste balili miminko do zavinovačky – aby mu koukala jen “hlavička”. Tedy nejprve zakryjte “nožičky”, pak přehněte obě boční strany a stlačte k sobě. Zavinovačky potřete rozšlehaným vajíčkem a posypejte sezamovým semínkem.

3

Troubu rozpalte na 200 °C a miminka nechte upéct, až bude zavinovačka zlatavá. Bude to trvat cca 15 minut.

Miminka - párečky v listovém těstě na dětskou oslavu  Foto: Miminka – párečky v listovém těstě na dětskou oslavu; foto: Silvie Kolevová/Jídlo jako vášeň

Karolína, domácí kuchařka – JÍDLO JAKO VÁŠEŇ

Karolína Kamberská

Jídlo jako vášeň Foto:

Třetí kniha gastronomické novinářky a televizní kuchařky Karolíny Kamberské navazuje na předchozí velmi úspěšné tituly Karolína, domácí kuchařka a Štěstí z kuchyně i na oblíbený televizní pořad o vaření na TV Prima. Autorka v nové knize s nadsázkou přiznává, že možná jídlu přikládá moc velký význam – ale považuje zkrátka za velmi blahodárné udělat si na jídlo čas a uprostřed stolu zapálit svíčku.

V tomto svém přístupu k jídlu cítí Karolína spřízněnost se Středomořím, proto právě tam hledala inspiraci pro řadu receptů. Kromě toho kniha nabízí nápady, jak pohostit větší společnost přátel či partu malých děti - zkrátka každého, s kým se čtenář chce o svou lásku k jídlu podělit.

Kniha obsahuje jak všechny recepty z nové podzimní řady pořadu Karolína, domácí kuchařka, tak recepty vytvořené pouze pro tuto knihu. Stejně jako u předchozích Karolíniných kuchařek je každý recept doplněn krásnou barevnou fotografií od Silvie Kolevové a také praktickými tipy, díky kterým jídlo snadno uvaří i začínající kuchaři. Čtenáři se opět mohou těšit i na Karolíniny postřehy a vzpomínky, které se vážou k jednotlivým jídlům.

Kniha vychází začátkem listopadu 2016.

Videa

reklama

reklama