Košíčky z lineckého těsta s krémem

Doba přípravy:
Počet porcí: 10
košíčky z lineckého těsta 02 Foto:
košíčky z lineckého těsta 02
Foto: All

Vyzkoušejte si doma jednoduché linecké košíčky podle Markéty.

Suroviny
linecké těsto:
máslo 170 g
žloutek 2 kusy
nastrouhaná kůra a šťáva ze čtvrtky citronu 1 dávka
Čokoládový krém:
mléko 250 ml
čokoládový pudink 1 kus
hořká čokoláda (čočky) 4 lžíce
máslo 250 g
ovocný krém:
mléko 250 ml
vanilkový pudink 1 kus
ovocné pyré 1 dávka
máslo 250 g

Linecké těsto:
Do mísy prosijte mouku a moučkový cukr, přidejte změklé máslo, žloutky a kůru a šťávu z citronu, a vypracujte hladké těsto. Těsto zabalte do fólie a nechte v lednici alespoň půl hodiny odpočívat.
Troubu si předehřejte na 180°C. Formičky na košíčky si vymažte olejem, těsto vyválejte a vykrojte si kolečka, která natlačte do fomiček, okraje zarovnejte. Pečte ve vyhřáté troubě dorůžova. Po upečení košíčky ihned z formiček vyklepněte a nechte vychladnout.

Čokoládový krém:
Z mléka a pudinkového prášku svařte pudink dle návodu. Po odstavení vmíchejte čokoládu, aby se dobře rozpustila a směs přikryjte fólií, aby se zabránilo vytvoření škraloupu, při chladnutí občas promíchejte. Po vychladnutí směs pomalu a po menších dávkách zašlehejte do změklého másla. Podle potřeby můžete přisladit moučkovým cukrem nebo ztmavit kakaem.

Ovocný krém:
Nejprve si uvařte pudink z mléka a pudinkového prášku, a nechte ho přikrytý úplně vychladnout, občas promíchejte. Mezitím si svařte ovoce s cukrem na pyré a nechte také vychladnout. Do změklého másla nejprve postupně v menších dávkách zašlehejte pudink a nakonec vmíchejte ovocné pyré, které si vyrobíte svařením 200g ovoce a 2 lžic cukru krupice.
Vychladlé košíčky z lineckého těsta naplňte krémem a ozdobte. Markéta použila na čokoládové košíčky kandovaný pomeranč a na jahodové košíčky ozdobná kolečka z čokolády a cukrové perly.

 

Video návod na výrobu čokoládových ozdob najdete ZDE.

 

Další novinky a zajímavé tipy najdete na novém facebooku pořadu Božské dorty od Markéty.

Videa

reklama

reklama