Crostini s lilkem, ančovičkami a mozzarellou

Crostini s lilkem, ančovičkami a mozzarellou

Moje hodnocení
4x

Crostini s lilkem, ančovičkami a mozzarellou vyzkoušejte jako skvělé letní jídlo podle Zdeňka Pohlreicha.

2 porce
90 minut
  1. Lilek pokrájejte na kolečka, osolte a nechte „vypotit“ - kapičky tekutiny, které se na nich cca za 10 až 15 minut objeví, setřete do papírového ubrousku. Kolečka lilku pokapejte olivovým olejem, opepřete a dejte grilovat.
  2. Na pánvičce orestujte na olivovém oleji nadrobno pokrájenou červenou cibulku a dva najemno nasekané stroužky česneku. Přidejte pár rajčat nakrájených na kolečka, osolte, opepřete, promíchejte a nechte propéct.
  3. Připravte pár ančoviček, které nechte na chvilku louhovat v čisté vodě, stáhnete z nich slanost, která je pro někoho příliš ostrá. Po chvilce vodu slijte a filetky natrhejte na kousky, které dílo dochutí.
  4. Na pánev k rajčatům přidejte ještě jemně nasekané oregano a můžete pánev se zeleninou stáhnout z grilu. Promíchejte, změklá rajčata pomačkejte a pak ze směsi vytahejte slupky z rajčat, které z nich krásně sklouzly.
  5. Z obou stran opečené plátky lilku pak nadrobno pokrájejte a do voňavé směsi přimíchejte, přidejte pár lístků bazalky a podle chuti dosolte.
  6. Pak už jen lehce opečte ciabattu, podélně rozkrojenou a pokapanou olivovým olejem, naneste na ni směs lilku s rajčaty, přidejte pár kousků mozzarelly - natrhané a dochucené bazalkou a olivovým olejem, nezapomeňte ani na pár kousků ančoviček, a pusťte se do hodování.

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů

Zdroj receptu

Zdeněk Pohlreich

Zdeněk Pohlreich

Přečtěte si také

Recepty