zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Monika Leová v Sasazu
Autor: archiv FTV Prima Monika Leová v Sasazu

Školu vaření v SaSaZu si vyzkoušela i Monika Leová

„Bylo to výzva, myslím si, že náročné je jen sehnat určité suroviny. Tady jsem měla vše pěkně připravené od Andyho, tak už tam stačilo přidat špetku lásky a bylo hotovo,“ prozradila Monika. Vyzkoušela si tak kouzlo SaSaZu, které využívá chutě jihovýchodní Asie v kombinaci s francouzskou technikou.
klaram , 08.12.2017

reklama

A její dočasný „šéf“ byl z Moniky nadšen. Šéfkuchař Andy Tan jí vybíral recepty tak, aby se s nimi mohla co nejvíce ztotožnit. Inspirace přišla přímo z vietnamských tržišť, odkud bere čerstvé ingredience pro svou kuchyni. Andy má ověřenou metodu. Vytváří kombinace, které spojuje se vzpomínkami tak, aby si je lidé sami spojili s nějakým svým zážitkem – ať už novým nebo třeba nějakým z minulosti.

Monika Leová v Sasazu 2 Foto:

„Bylo vidět, že Monika je zkušená kuchařka, protože práce jí šla dobře a rychle od ruky. S vietnamskou kuchyní se nejspíše setkávala ve svém dětství, takže bylo vidět, že techniku má naučenou,“ chválil ji Andy. „Rolky jsou spíše o šikovnosti rukou, kdežto k druhému receptu je už potřeba správně vybalancovat chuť. Ani s jedním neměla problém.“

Andy Moniku naučil dva pokrmy. Jako první si udělali předkrm, speciální jarní závitek na francouzský způsob s asijskými surovinami, v němž se mísily snad všechny chutě. „Dokonalost,“ označila je Monika. „Co mě ale mile překvapilo, bylo, že jednou z ingrediencí byl i grep, ten bych v závitku opravdu nečekala. Dále jsme dělali maso se zeleninou na bambusovém listě. V životě jsem si asi lepší jídlo sama neuvařila!“ směje se. Asijská kuchyně je její nejoblíbenější. „Nevím, zda to mám v genech, ale opravdu na ni nedám dopustit. Ještěže jsou asijská bistra a restaurace na každém rohu a můžu si ji dopřát skoro každý den, i když to není jako SaSaZu. Také děkuju vynálezci rýžovaru! Rýži mám natolik ráda, že ji mnohokrát jím i samotnou,“ říká Monika. „Vařím ráda, jen když je pro koho.“ V poslední době si ale spíše oblíbila pečení. „Po bábovkách, banánovém chlebu, domácích sušenkách a jiných dobrotách se u nás vždy hned zapráší! Teď už se ale moc těším na pečení vánočního cukroví, hlavně perníčků, a na jejich vůni,“ směje se Monika.

Monika Leová v Sasazu  Foto:

Perníčky se sice v SaSaZu nedělají, ale Vánoce jsou tu hlavně o čase stráveném s rodinou a nejbližšími. „Čas se stává v moderní době velmi cenným, a tak se snažíme našim hostům čas věnovat – a to jak náš, který my s nimi strávíme, tak ten, který si u nás užijí se svými nejbližšími. Ať už při večeři, nebo třeba na našich kurzech vaření. Často nám na kurzy chodí například páry nebo matky s dcerami – lidé, co náš kurz dostali třeba jako vánoční dárek. Mají pak společný zážitek, společnou vzpomínku, a to je mnohem cennější než celá hromada dárků,“ uzavírá a doporučuje Andy Tan, šéfkuchař SaSaZu, pro něhož je takovým zážitkem každé vaření. Sám říká, že pokaždé vzniká nová chuť, nová inspirace ingrediencí, kterých je v jednom pokrmu mnohdy více než 50.

PR, (klam)

Monika Leová v Sasazu  Foto: Monika Leová si vyzkoušela školu vaření v Sasazu , Foto: archiv FTV Prima

reklama

Související témata: škola vaření , Monika Leová , SaSaZu , asijská kuchyně

reklama

Přečtěte si také